Wspólna komunikacja na Podbeskidziu

Pojawił się pomysł stworzenia jednego biletu komunikacji autobusowej w regionie, obejmującego autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej, Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach i Komunikacji Beskidzkiej, czyli bielskiego PKS.

Integracja systemu komunikacyjnego działającego w tym samym regionie jest szalenie wygodna dla podróżujących. Jednak aby do niej doszło, trzeba dokonać bardzo wielu uzgodnień pomiędzy różnymi podmiotami. Ideą wspólnych biletów miejskich oraz Komunikacji Beskidzkiej miałaby zająć się grupa robocza ds. publicznego transportu zbiorowego zaproponowana przez Beskidzki Związek Powiatowo-Gminny. Władze Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic pozytywnie ustosunkowały się do tej inicjatywy.

Celem działania przyszłej grupy roboczej będzie wspólne wypracowanie konkretnych rozwiązań dotyczących funkcjonowania publicznego transportu zbiorowego na obszarze aglomeracji bielskiej, w tym odnoszących się do wspólnych biletów.
– Podstawą będzie wzajemne honorowanie uprawnień do ulg oraz bezpłatnych przejazdów. W tym zakresie w Komunikacji Beskidzkiej oraz w Przedsiębiorstwie Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach będą musiały nastąpić zmiany polegające m.in. na wprowadzeniu bezpłatności przejazdu dla dzieci w wieku do 7 lat oraz seniorów 65+, czyli takich samych uprawnień, jakie mają miejsce w komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej od 1 stycznia 2020 r.
– informuje zastępca prezydenta Bielska-Białej Piotr Kucia. 

Fot. UM Bielsko-Biała

4 komentarze

  1. Jest już aktualniejsza informacja – pomysł został schowany do szuflady z powodu braku pieniędzy. A szkoda

      1. www . bielsko . biala . pl/aktualnosci/44688/integracja-komunikacji-miejskiej-i-pks-odlozona-w-czasie-pasazerowie-musza-czekac

  2. A propos integracji komunikacji w rejonie Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic: co dalej z numeracją linii siedem, konkretnie bielskiej linii 7 (Wapienica – Bielsko – Szyndzielnia) oraz czechowickiej linii VII ? Może połaczyc te linie w jedną linię w relacji Goczałkowice Zdrój stacja kolejowa – Czechowice – Bielsko – Szyndzielnia, a do Wapienicy mogłaby jeździć inna linia, albo wozokilometry z siódemki, na odcinku Bielsko – Wapienica, przerzucić z linii 7 na linię 16, i część kursów szesnastki jeździłaby do Wapienicy Zapory, a częśc do Wapienicy Dzwonkowej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *