Gdzie spotykają się tory…

  • Stare i nowe tory tramwajowe (do rymu) spotykają się ostatnio w różnych częściach miasta Chorzowa. Jak na powyższym zdjęciu. Jaki jest tego powód? O tym właśnie dzisiejsza notatka.

W Chorzowie trwają prace związane z remontem i przebudową torowiska tramwajowego przy ulicach Hajduckiej oraz Bojowników o Wolność i Demokrację. Wykonywane są na rzecz Tramwajów Śląskich SA. Po dłuższym bo kilkumiesięcznym  okresie oczekiwania na intensyfikację robót na tym odcinku (przypominamy, że analogiczne prace prowadzone są m.in. na ul. Powstańców oraz w ciągu ul. 3-go Maja łączącej Chorzów i Świętochłowice), pojawiły się ekipy w większym składzie, zwieziono prefabrykowane elementy nawierzchni oraz szyny, które od kilku tygodni są już układane w przygotowanych wiosną i wczesnym latem wykopach.

Co prawda utrudnienia na ulicach miasta dają się mieszkańcom i gościom od dłuższego czasu we znaki, ale widoczny obecnie postęp prac daje nadzieję na zbliżający się już koniec robót planowany na przyszły rok.

Na pierwszy rzut nieuzbrojonego oka wydaje się, że jazda tramwajem po nawierzchni skonstruowanej z przedstawionych na zdjęciu „klocków” będzie dużo bardziej komfortowa, niż dotąd. Zresztą będzie to dotyczyło również samochodów, które przestaną podskakiwać i ślizgać się na szynach wystających spomiędzy nierównej kostki betonowej lub asfaltu. Jak to miało miejsce do tej pory…

Tekst i zdjęcia: WD

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *