TŚ: Gwarek dołącza do rodziny

  • Spółka Tramwaje Śląskie rozstrzygnęła konkurs na imię dla nowych tramwajów serii Pesa 2017N. Spośród wszystkich propozycji, wybrane zostało imię Gwarek i tym imieniem w dniu święta tramwajarzy – Katarzynki – „ochrzczony” został pierwszy wagon. Zostanie one nadane wszystkim wagonom tej serii.

Konkurs na imię dla nowych tramwajów typu Pesa 2017N ogłoszony został 3 listopada. Aby wziąć udział w konkursie należało przesłać na dedykowany adres poczty elektronicznej e-mail z maksymalnie trzema propozycjami. W terminie do 8 listopada wpłynęło 239 e-maili, z blisko 600 propozycjami nazw.

– Mimo tak wielu propozycji bardzo szybko pojawił się faworyt, który w zgodnej opinii wszystkich członków komisji konkursowej, najlepiej pasuje do cyklu imion nadanych tramwajom. Do Karlika (116Nd Citadis) i Skarbka (Moderus MF16AC BD) dołączy zatem Gwarek wybrany jednogłośnie zwycięzcą konkursu. Imię Gwarek zaproponowały w swoich e-mailach dwie osoby, które zostaną nagrodzone gadżetami firmowymi – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

– Co ciekawe, obaj autorzy zwycięskiej propozycji mieszkają w północnej Polsce – jeden w Bydgoszczy, drugi w Koszalinie. To miłe, że sprawy tramwajowe w Górnośląsko Zagłębiowskiej Metropolii interesują również mieszkańców innych regionów kraju. Jak widać, czasem spojrzenie z zewnątrz daje świetną perspektywę – dodaje Andrzej Zowada.

A my, korzystając z okazji, i przypadającej dzisiaj „Katarzynki” czyli święta branży tramwajowej w imieniu naszego portalu Silesia Info Transport i stowarzyszenia „Kolej na Śląsk” oraz portalu Okno na Śląsk składamy wszystkim pracownikom i miłośnikom tej gałęzi transportu życzenia Zdrowia (bo to aktualnie priorytet), Szczęścia i Pomyślności…

Fot. Tramwaje Śląskie i Silesia Info Transport

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *