Miesiąc edukacji na torach

– Akcja „Październik miesiącem edukacji” to dla dzieci i młodzieży więcej informacji o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych. Multimedialne materiały przygotowane w ramach kampanii Bezpieczny przejazd będą atrakcyjną formą przekazu. PKP Polskie Linie Kolejowe włączają nauczycieli do grona Ambasadorów Bezpieczeństwa w obszarach kolejowych – poinformował zarządca infrastruktury kolejowej.

Na październik kolejarze z PKP PLK wspólnie z pedagogami przygotowali scenariusze zajęć o bezpieczeństwie na przejazdach kolejowo-drogowych, prezentacje i filmy. Dla każdej grupy wiekowej nauczyciele – Ambasadorzy Bezpieczeństwa – będą mogli wybrać atrakcyjną formę przekazu. Uczniowie podczas zajęć poznają zasady zachowania na terenach kolejowych przez gry interaktywne, aplikacje mobilne oraz korzystanie z wirtualnej rzeczywistości. Dla nauczycieli przewidziano możliwość konsultacji z koordynatorami kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”, by jak najefektywniej mogli pełnić role Ambasadorów Bezpieczeństwa.

Ponadto, jak co roku, w październiku kolejarze w ramach kampanii społecznej Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!” prowadzą dodatkowe działania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Kampanii nie przerywa sytuacja z epidemią SARS-COV-2. Treść i forma przekazów zostały dostosowane do możliwości. W przypadku zapotrzebowania na prelekcję edukacyjną lub materiały dydaktyczne, można to w prosty i szybki sposób zgłosić do koordynatorów kampanii poprzez formularz ze strony internetowej: https://www.bezpieczny-przejazd.pl/kontakt W zeszłym roku Ambasadorzy Bezpieczeństwa przeprowadzili prelekcje dla blisko 60 tysięcy uczniów.M

W ramach kampanii społecznej zaprojektowana została wielofunkcyjna aplikacja „Bezpieczny Przejazd”. Dzięki niej można błyskawicznie zgłosić uwagę o ewentualnym zdarzeniu, usterce na skrzyżowaniu drogi i toru. Aplikacja pozwala także na rozszerzenie wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i wykorzystaniu Żółtej Naklejki. Jest dostępna na systemy Android oraz iOS. Do pobrania przez stronę www.bezpieczny-przejazd.pl/edukacja/aplikacje-mobilne

Kampania społeczna „Bezpieczny przejazd – Szlaban na ryzyko!” jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *