Lubliniec coraz nowocześniejszy

  • Pasażerowie w Lublińcu mają do dyspozycji coraz nowocześniejszy system dynamicznej informacji pasażerskiej. Większe bezpieczeństwo na obiekcie zapewnia monitoring. Dostęp do podróży w kierunku Kielc, Fosowskiego, Kluczborka i Tarnowskich Gór ułatwiają nowe windy. Lubliniec to kolejna stacja przystosowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe do wysokiego komfortu podróży. Na inwestycje przeznaczono z budżetu prawie 4 mln zł.

System informacji pasażerskiej w Lublińcu to 14 kompletów wyświetlaczy, 4 tablice tunelowe oraz 3 infokioski. Na stacji wzrośnie bezpieczeństwo dzięki monitoringowi na peronach, w przejściu podziemnym i windach. Wykonane prace poprawiły jakość komunikatów głosowych. Pasażerowie korzystają już także z informacji świetlnych na dwóch peronach. W październiku zostaną zakończone testy urządzeń i prace w pozostałych miejscach. Inwestycja prowadzona jest przez PKP PLK w ramach zadania „Zaprojektowanie, dostawa oraz montaż systemu SDIP i monitoringu SMW na stacji Lubliniec linii nr 61 Kielce – Fosowskie”. Wartość prac to ponad 2 mln zł. Wykonawcą jest firma Telkol Sp. z o.o.

Dodatkowo, na stacji Lubliniec podróżni z ograniczoną możliwością poruszania się zyskali istotne ułatwienie w dostępie na perony. Od lutego pasażerowie korzystają z trzech wind oddanych do użytku na peronach i od strony miasta. Windy są przystosowane także do korzystania przez osoby z  rowerami. Dźwigi mają informacje głosowe oraz informacje w alfabecie Braille’a. Wartość prac to 1,7 mln zł

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *