Kolejna korekta na horyzoncie

W niedzielę, 30 sierpnia, za sprawą kolejnej korekty znów zmieni się rozkład jazdy pociągów. Jak zapewnia PKP PLK podróżni skorzystają z kolejnych efektów inwestycji zrealizowanych w ramach Krajowego Programu Kolejowego, m. in. z ponad 30 nowych i zmodernizowanych peronów na ponad 30 stacjach i przystankach. Powrócą na trasy też kolejne pociągi PKP Intercity, których kursowanie zostało wstrzymane wraz z nastaniem epidemii.


Korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 30 sierpnia do 7 listopada. PKP PLK informują, że wraz z przewoźnikami opracowały połączenia w taki sposób, aby najlepiej wykorzystać dostępne możliwości linii kolejowych. Nas może najbardziej zainteresuje informacja, że od 10 września na odcinkach Kraków – Zakopane oraz Sucha Beskidzka – Szaflary za pociągi PKP Intercity i POLREGIO będą kursować autobusy. Utrzymana pozostaje komunikacja zastępcza dla pociągów POLREGIO na odcinku Kraków Płaszów – Bielsko Biała na linii nr 117. Po wakacyjnej przerwie, kontynuowane będą prace na linii do Zakopanego, m.in. od Chabówki do Zakopanego. Rozpoczną się też prace na linii z Suchej Beskidzkiej do Chabówki.

Pozostałe informacje co zmieni się od 30 sierpnia znajdziecie tutaj:

https://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/od-30-sierpnia-korekta-rozkladu-jazdy-pociagow-4801/

Jak natomiast informuje PKP Intercity – do kursowania wracają pociągi, które do tej pory były zawieszone w związku z ograniczeniem oferty przewozowej w czasie trwającej epidemii. Szybkie późnowieczorne połączenie pomiędzy Warszawą i Krakowem od 29 sierpnia zapewni m. in. IC Łokietek rel. Kraków Główny – Warszawa Wschodnia, a także IC Warmia rel. Olsztyn Główny – Kraków Główny, który pojedzie w pełnej relacji. Od 30 sierpnia do dyspozycji pasażerów będzie także kursujący codziennie TLK Bryza rel. Olsztyn – Kołobrzeg – Olsztyn.

Weekendową ofertę przewozową między Warszawą a Wrocławiem uzupełni TLK Krasiński kursujący w piątki i niedziele z Wrocławia, a w soboty i poniedziałki z Warszawy. Od 2 października w piątki i niedziele na trasę Olsztyn – Szczecin – Olsztyn wróci TLK Stańczyk.

Od korekty rozkładu jazdy pociąg Neptun relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna zmieni kategorię na IC i dodatkowo zatrzyma się w Legionowie (tylko w kierunku Trójmiasta), Nowym Dworze Mazowieckim, Ciechanowie, Mławie, Działdowie (tylko w kierunku Warszawy), utrzymując atrakcyjny czas przejazdu pomiędzy Warszawą a Trójmiastem.

Jak widać w naszym regionie zarówno pod względem nowych przystanków czy kolejnych obiektów oddanych po remontach oraz połączeń oferowanych przez PKP Intercity zmieni się niewiele. Może przy następnej korekcie…

Fot. PKP PLK

One comment

  1. Moze PKP IC wprowadzi postoje pociagow na przystankach: Orzesze Miasto lub Laziska Elektrownia – chociaz w przypadku wybranych pociagow.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *