Koniec tymczasowego wspólnego biletu

Od 28.07.2020r. bilety okresowe (tygodniowe, dwutygodniowe, miesięczne) obowiązujące na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego w Rybniku oraz Międzygminny Związek Komunikacyjny w Jastrzębiu – Zdroju przestały być wzajemnie honorowane.


Program wprowadzony w marcu był rozwiązaniem tymczasowym, poprawiającym dostępność do usług przy ograniczonej ofercie przewozowej. Obecnie trwają wzajemne rozmowy pomiędzy ZTZ i MZK nad wprowadzeniem wspólnego biletu wraz z rozbudowanym o udogodnienia teleinformatyczne. Szczegóły poznamy prawdopodobnie w sierpniu.

Projekt pilotażowy wspólnego biletu prowadzony był od 26 marca. Oznaczało to spore ułatwienia dla pasażerów korzystających na co dzień z usług obu wspomnianych instytucji. Skorzystają mieszkańcy wielu miast i gmin, m.in. Radlina, Pszowa czy Rydułtów.

One comment

  1. Likwidację ofert wspólnych biletów – ja przynajmniej osobiście – odbieram po prostu jako zachętę do podróżowania samochodami.

    Tak powinno być: na obszarze wspólnie obsługiwanym przez kilka komunikacji miejskich, bilet jednego organizatora transportu powinien być na stałe honorowany u innego, działającego na tym samym obszarze.

    W Niemczech na pograniczach dwóch czy nawet trezch związków komunikacyjnych, bilety sąsiedniego związku kominikacyjnego (Verkehrverbund-u) są honorowane.

    Dawniej w linii autobusowej 194 (wówczas KZKGOP) były honorowane bilety jastrzębskie (ale nie wiem, na jakim odcinku tej linii).

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *