Dworzec Roku 2020

Dobiega końca pierwszy etap konkursu „Dworzec Roku 2020”, którego celem jest wyłonienie najładniejszego i najlepszego dworca kolejowego. Do 20 lipca można jeszcze zgłaszać obiekty, spośród których zostanie wytypowanych 10 do finałowego głosowania.


Otwarta formuła konkursu na najlepszy dworzec wybierany co roku zwraca uwagę, że polska kolej zmienia się na lepsze. I zyskują na tym wszyscy. Stąd możliwość swobodnego zgłaszania wyróżniających się dworców jest dostępna nie tylko dla głównych użytkowników – czyli podróżnych – ale również wszystkich zainteresowanych: władz samorządowych, organizacji pozarządowych oraz turystycznych, pracowników i sympatyków kolei.

O trzeciej edycji konkursu „Dworzec Roku” pisaliśmy TUTAJ. Pierwszy etap, w którym możemy zgłaszać dworce kolejowe, potrwa jeszcze do 20 lipca. Następnie do września potrwa weryfikacja zgłoszeń, audyt wybranych obiektów oraz ocena zebranych propozycji. Na finałowej liście znajdzie się 10 najlepszych dworców kolejowych. W październiku odbędzie się internetowe głosowanie na finalistę, który otrzyma nagrodę publiczności. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się w listopadzie.

Przypomnijmy, że w poprzedniej, ubiegłorocznej, edycji zwyciężył „przedstawiciel” naszego regionu, czyli dworzec Ruda Chebzie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *