BMC na liniach ZTZ Rybnik

Z początkiem lipca na rybnickich ulicach pojawiło się dziewięć nowych autobusów komunikacji miejskiej, obsługujących linie na trasach organizowanych przez Zarząd Transportu Zbiorowego z Rybnika.


W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na obsługę linii 46 i kilku innych zadań, znacznie odmłodził się tabor, jakim mogą podróżować nasi mieszkańcy. Nowy operator zaoferował dziewięć autobusów spełniających normę emisji spalin Euro 6, bo takiej wymagaliśmy, w tym najmłodsze wyprodukowane 2019 roku – mówi Łukasz Kosobucki, dyrektor Zarządu Transportu Zbiorowego w Rybniku.

Standard oraz wyposażenie autobusów jest na wysokim poziomie – we wszystkich drzwiach znajduje się niska podłoga, zainstalowano elektroniczne tablice informacyjne koloru bursztynowego, wewnętrzne ekrany, klimatyzację, monitoring oraz oświetlenie zewnętrzne nad drzwiami.

Nie zabrakło także systemu e-karty i tu nowość – w każdym pojeździe znajdą się dwa (a nie jak do tej pory jeden) kasowniki obsługujące karty płatnicze (niestety kłopoty związane z COVID-19 opóźniają dostawy drugich kasowników). Nowością w dwóch najmłodszych pojazdach są również ładowarki USB.

Fot. K. Kesten

 

One comment

  1. ZTZ Rybnik mogłoby pomyśleć o wydłużeniu jakiejś linii autobusowej o odcinek Ochojec (Rybnicki) – Wilcza (gm. Pilchowice), gdie docierają linie: 60 i 236. Byłoby wreszcie połaczenie pomiędzy komunikacją miejską Rybnika i Gliwic, o wiele korzystiejsze, niż przesiadki w Leszczynach czy Dębieńsku.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *