Tramwaj nr 22 wraca na stałą trasę

Od jedenastu miesięcy pętla tramwajowa w Czeladzi zmienia się w centrum przesiadkowe. Prace w tym miejscu zmierzają ku końcowi. To samo powiedzieć można o inwestycji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka, dzięki czemu od 6 lipca w obu miejscach przywrócony zostanie ruch tramwajów.


Tramwaje do pętli w Czeladzi przestały dojeżdżać w październiku ubiegłego roku. Wówczas linia nr 22 skierowana została od ronda czeladzkiego do zajezdni Będzin, a uruchomiono linię nr 42, która obsługiwana jest wagonami dwukierunkowymi, kursując od Urzędu Pracy w Dąbrowie Górniczej do przystanku Czeladź Grodziecka. Ta tymczasowa sytuacja już niebawem się zmieni.

Dobiegają końca prace w zakresie torowym przy budowie centrum przesiadkowego przy ulicy Kombatantów . Pracownicy Zakładu Torów i Sieci spółki Tramwaje Śląskie S.A. przystąpili już do prac sieciowych, po zakończeniu których tramwaje będą mogły rozpocząć obsługę centrum przesiadkowego. Linia nr 22 do pętli w Czeladzi będzie dojeżdżać od poniedziałku 6 lipca – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

– Tego samego dnia planowane jest także wznowienie ruchu na drugim końcu trasy linii nr 22. w rejonie pętli w Dąbrowie Górniczej Gołonogu. Tu przerwa w ruchu tramwajów do Huty Katowice trwa od 15 czerwca, ze względu na prowadzone prace na ostatnim etapie modernizacji torowiska wzdłuż ul. Kasprzaka – dodaje A. Zowada.

Również ta inwestycja dobiega końca, zatem od 6 lipca tramwaje linii nr 22 wrócą na swoją pełną trasę: Czeladź Kombatantów – Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice. Wszystkie zmiany w organizacji ruchu tramwajów związane z powyższymi inwestycjami, a wprowadzane od poniedziałku 6 lipca, przedstawiają się następująco:

– tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Sosnowiec Milowice pętla – Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice wg zmienionego rozkładu jazdy,​
–  tramwaje linii nr 22 będą kursować w relacji: Czeladź Kombatantów – Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice wg zmienionego rozkładu jazdy,
– tramwaje linii nr 28 będą kursować codziennie w relacji: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy pętla,
–  tramwaje linii nr 32 będą kursować w dni robocze i soboty w relacji: Będzin Osiedle
Zamkowe Pętla pętla – Dąbrowa Górnicza Tworzeń Huta Katowice,
– tramwaje linii nr 42 będą kursować w soboty w relacji: Czeladź Kombatantów –
Dąbrowa Górnicza Urząd Pracy pętla wg zmienionego rozkładu jazdy,
– nastąpią korekty rozkładów jazdy dla linii nr 15 i 26,
– zastępcze linie autobusowe nr T-21 i T-22 zostaną zlikwidowane.

Szczegółowy rozkład jazdy dla wszystkich linii dostępny jest na stronie internetowej Zarządu Transportu Metropolitalnego.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *