Bytom z nowymi tablicami

34 tablice przystankowe Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej będą informować pasażerów komunikacji autobusowej oraz tramwajowej o najbliższych przyjazdach i odjazdach. Tablice – dzięki systemowi GPS w pojazdach – uwzględniać będą również informacje o opóźnieniach. Pierwsza część tablic – 17 sztuk – zamontowanych zostanie w Bytomiu do końca czerwca.


System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej realizowany jest przez Zarząd Transportu Metropolitalnego, dzięki pozyskanym środkom finansowym z Unii Europejskiej. Na terenie naszego miasta w sumie pojawią się 34 tablice, z czego najwięcej zlokalizowanych będzie na dworcu autobusowym na pl. Wolskiego – 11 tablic /10 tablic przy wiatach przystankowych oraz jedna zbiorcza, na której wyświetlane będą wszystkie odjazdy z dworca autobusowego/. Inwestycja została podzielona na dwa lata: 17 tablic stanie do końca czerwca br., zaś pozostałe 17 tablic – w 2021 roku.

Tablice pojawią się również na osiedlu Arki Bożka /4 tablice/, na pl. Sikorskiego /3 tablice/, a także na takich przystankach jak: Bytom Strzelców Bytomskich, Bytom Szpital nr 1, Bytom Urząd Miejski, Bytom Wrocławska, Bytom Zamłynie, Miechowice Bławatkowa, Stroszek Osiedle, Szombierki Kościół, Bytom pl. Sobieskiego oraz w Karbiu.

Warto podkreślić, że na tablicach będą wyświetlały się nie tylko godziny przyjazdów i odjazdów autobusów czy tramwajów /w zależności, gdzie tablica będzie usytuowana/, ale również komunikaty tekstowe oraz graficzne, w których mogą się pojawiać informacje związane z utrudnieniami w ruchu komunikacji miejskiej czy objazdami.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *