Testowanie elektryków w Tychach

Kilka dni temu do Tychów dotarły dwa elektrobusy zamówione przez Tyskie Linie Trolejbusowe. Obecnie producent – firma Solaris przeprowadza testy nowych pojazdów, w szczególności w zakresie wykorzystania infrastruktury służącej do ładowania baterii trakcyjnych.


W najbliższym tygodniu oba elektrobusy będzie można spotkać na ulicach Tychów podczas jazd testowych, najczęściej w zatoce przystankowej na ulicy Wyszyńskiego gdzie zlokalizowano maszt ładowarki automatycznej (pantografowej). Tam prowadzone będą próby szybkiego ładowania pojazdów.

To już ostatnie przygotowania do odbioru pojazdów przez TLT. Po zakończeniu wszystkich testów i sprawdzeniu poprawności działania wszystkich systemów, autobusy elektryczne zostaną oficjalnie przekazane tyskiemu przewoźnikowi. Zanim zaczną wozić pasażerów, pojazdy muszą zostać dopuszczone do eksploatacji i zarejestrowane. Przed oficjalnym włączeniem ich do ruchu TLT planuje publiczną prezentację „elektryków” dla dziennikarzy i zainteresowanych mieszkańców Tychów. Szczegóły poznamy wkrótce.

Dostawa dwóch elektrobusów z systemem ładowania to kolejny etap współfinansowanej ze środków unijnych inwestycji, w ramach dużego projektu pn. „Zakup nowoczesnego taboru autobusowego z napędem ekologicznym na potrzeby rozwoju transportu publicznego w podregionie tyskim”.

Fot. Tyskie Linie Trolejbusowe/FB; UM Tychy

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *