Uzupełniający Elf 2 na Raciborskiej

Jeszcze 3 lata temu Koleje Śląskie skorzystały w ramach kontraktu zawartego w październiku 2016 roku z możliwości zakupu w ramach zamówienia uzupełniającego dwóch dodatkowych jednostek Elf 2. Dzisiaj koło północy na śląskie tory przyjechał pierwszy 3-człon z zamówienia uzupełniającego. 


W nocy z piątku na sobotę, prosto z Bydgoszczy, na Raciborską do bazy Kolei Śląskich zajechał pierwszy Elf 2 z opcji uzupełniającej. Omawiana jednostka to 3-członowy Elf 2 o oznaczeniu 21WEa-009.Koleje Śląskie czekają jeszcze na drugiego, również 3-członowego Elfa 2 z numerem 10.

Fot. Jonatan Biela

10 komentarzy

 1. Zaraz, zaraz. Dobrze rozumiem, iż trafią do nas jeszcz 3 Elfy II? (1 za „kare” + 2 w ramach opcji z której KŚ skorzystały)

  1. 3 w zamówieniu, dwa z opcji dodatkowej.
   Pytanie ile w końcu jest z kar umownych? Jeżeli tylko dwie sztuki, to jest porażka, bo podobno kary przekroczyły samą wartość zamówienia podstawowego… jeżeli pesa łaskawie dała na odczepne tylko dwie sztuki (tak wynika z tekstu na tej stronie, bo chyba sam autor nie ma na tyle wiedzy, ale ważne że coś się napisze) to jest to porażka w negocjacjach KS, no chyba, że Śląskie ze swojej puli zamówienia urwały cześć, a resztę UM musiał by wytargać z PESY.

   1. Ciekaw jestem skąd i gdzie pojawiło się wersja o 4 sztukach? Cały czas był wałkowany temat o dodatkowych dwóch trojczlonach z opcji dodatkowej, tak wiec skąd 4?

   2. Tak się zastanawiam, bo z tekstu wynika (albo ja tak to rozumiem), że powinno być ich 7. 3 z zamówienia podstawowego, 2 z prawa opcji na kolejne 2 i wytargowane kolejne 2 jako kara.

 2. Artykuł można podsumować jedynie tak…. Stek bzdur.
  Autor zupełnie nie wie o czym pisze.

 3. Fakt, autor pomylił zamówienie uzupełniające z prawem opcji z którego KŚ i Urząd Marszałkowski skorzystały wcześniej. Stąd ta niejasność. W jego imieniu – przepraszam…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *