PKP Intercity: Wracają kolejne kursy

PKP Intercity zdecydowało o przywróceniu kursowania kolejnych blisko 40 połączeń, które w ostatnim czasie pozostawały zawieszone bądź skrócone w związku z panującą sytuacją epidemiologiczną. Począwszy od dzisiaj pociągi będą sukcesywnie wracać na tory. Podobnie jak do tej pory, kolejne decyzje w sprawie przywracania kolejnych kursów będą uzależnione od aktualnie panujących warunków, zainteresowania usługami PKP Intercity oraz możliwości przemieszczania się.


Przy okazji PKP Intercity informuje, że w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo podróżnych umożliwia obecnie zakup biletów na 50 procent miejsc siedzących po to, aby mogli oni zajmować najwyżej co drugie miejsce siedzące. Jednocześnie spółka zapewnia, że stale monitoruje frekwencję w swoich pociągach. Dzięki temu, w sytuacji gdy spodziewana jest większa liczba podróżnych, spółka ma czas na odpowiednią reakcję – np. wzmocnienie pociągów dodatkowymi wagonami, co pozwala podróżnym zajmować miejsca z zachowaniem odstępu od współpasażerów

PKP Intercity konsekwentnie apeluje także o rezerwację miejsc do biletów okresowych oraz kupowania biletów z wyprzedzeniem, co pozwala zapewnić bezpieczną podróż jak największej liczbie osób zainteresowanych danym połączeniem. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł efektywnie dostosowywać ofertę do obecnego zapotrzebowania.

Przewoźnik przypomina ponadto pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad, których przestrzeganie przyczynia się do zdrowia i bezpieczeństwa innych, tj. zasłaniania ust i nosa, zachowywanie bezpiecznej odległości, częste mycie rąk. Szczegółowe zasady podróżowania zostały ujęte w specjalnie przygotowanym poradniku przygotowanym przez przewoźnika

W ostatnich tygodniach PKP Intercity zwiększyło częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia składów. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety.

Pociągi przywrócone w całej relacji, dotyczące naszego regionu:
TLK Artus relacji Gdynia Gł. – Katowice; od dzisiaj
TLK Artus relacji Katowice – Gdynia Gł.; od jutra

Pociągi przywrócone na odcinku trasy, dotyczące naszego regionu:
C Silesia relacji Warszawa Wsch. – Ostrava-Svinov kursuje w relacji Warszawa Wsch. – Katowice; od 29 maja
IC Silesia relacji Ostrava-Svinov – Warszawa Wsch. kursuje w relacji Katowice – Warszawa Wsch.; od 30 maja

I szkoda tylko, że choč wraca na tory pocoag IC Zefir relacji Kołobrzeg – Kraków Gł., to będzie on kursował bez grupy wagonów bezpośrednich do Katowic, które są odczepiane bądź doczepiane do tego pociągu we Wroclawiu Głównym.

Fot. Sandra Lis

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *