Tam też robią (i chodzą…)

Jednym z trzech zadań wchodzących w kompleksowy remont wiślanki jest rewitalizacja odcinka linii kolejowej z Cieszyna do Goleszowa. Wczoraj Tymoteusz Muszala i Przemek Brych przeszli ten odcinek by udokumentować fotograficznie jak tam wygląda postęp prac modernizacyjnych.


Ostatnio było dużo „chodzone” pomiędzy Chybiem a Skoczowem by doglądać postęp prac wykonywanych podczas największego remontu w naszym regionie w tym czasie. Teraz nadszedł czas by zerknąć jak wygląda sytuacja na nieco krótszym ale równie istotnym odcinku będącym łącznikiem wiślanki, łączącym Goleszów z Cieszynem. Ponadto warto tu podkreślić, że to odcinek. który wraca do łask po wielu latach zastoju. I z tego powinniśmy się cieszyć najbardziej.

Dodajmy, że fotorelacja obejmuje również fragment ze Skoczowa do Pogórza, czyli fragment linii nr 190, który nie jest przewidziany do żadnych prac remontowych. Chociaż logika i potrzeba chwili nakazuje udrożnienie szlaku Bielsko-Biała – Cieszyn na całej jego długości. Może kiedyś…

Fot. Tymoteusz Muszala

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *