Zmiany w kursowaniu komunikacji publicznej

Na niektórych liniach, z racji niższej frekwencji oraz niewystarczającej liczby kierowców, kursów jest mniej. Na innych natomiast, zgodnie z potrzebami, oferta jest zwiększana. Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dot. zmian w kursowaniu linii autobusowych, tramwajowych oraz trolejbusowych.


Zachęcamy pasażerów, aby sprawdzali rozkłady jazdy przed planową podróżą. Najaktualniejsze i szczegółowe informacje znajdują się w specjalnym komunikacie:

KOMUNIKAT ZBIORCZY

Założenia ogólne
AUTOBUSY

Na większości linii obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

Autobusy linii nr 12, 297 i 910 kursują w dni robocze według sobotnich rozkładów jazdy. Ponadto zawieszone jest funkcjonowanie linii 108 i 974. Od 2 kwietnia wznawia się kursowanie linii 974 wg stałego rozkładu jazdy.

27 marca wznowione zostanie kursowanie linii 830 w dni robocze. W związku z zamknięciem galerii handlowych zawiesza się kursowanie linii 108 (Silesia City Center) oraz wprowadza nową trasę przejazdu linii 913 Panewniki Owsiana – Ligota Dworzec PKP (bez obsługi galerii LIBERO). Ponadto na linii 690 kurs rozpoczynający się o godz. 5:42 z przystanku Tworzeń Huta Katowice zostanie przyspieszony na godz. 5:35 i skierowany do obsługi KSSE w Sosnowcu (Dańdówka KSSE odjazd 6:16).

Na liniach 32 (poranne kursy) oraz 617 (wybrane kursy) autobusy standardowe zostaną zastąpione pojazdami przegubowymi.

Od 1 kwietnia wprowadzona zostanie zmiana taboru ze standardowego na przegubowy: w dni robocze w wybranych kursach linii 186, 202 i 692 oraz w dni wolne w wybranych kursach linii 186, 259 i 692.

28 marca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu linii lotniskowych – od tego dnia linie AP3 i AP4 zostają zawieszone, a linie AP1 i AP2 kursują w ograniczonym zakresie, wg specjalnego rozkładu jazdy.

Od 30 marca na linii autobusowej nr 23 uruchomione zostaną 2 dodatkowe kursy skrócone w relacji: Zabrze Goethego (13:36) – Bielszowice Kopalnia (14:00) – Nowy Bytom Centrum (14:10) oraz Nowy Bytom Centrum (14:10) – Bielszowice Kopalnia (14:20) – Zabrze Goethego (14:44).

Trolejbusy

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni robocze nieszkolne.

Tramwaje

  • od poniedziałku do piątku – rozkłady ważne jak w soboty;
  • w weekendy – rozkłady ważne jak w niedziele;
  • linie nr 0, 11, 23, 30, 38, 49 nie kursują.

Od 1 kwietnia wprowadzone zostaną korekty rozkładów jazdy na liniach 7 i 17.

W związku z zagrożeniem epidemicznym oraz wprowadzanymi w sposób dynamiczny zmianami w komunikacji miejskiej, zachęcamy, aby rozkłady jazdy sprawdzać na stronie internetowej w zakładce Komunikaty. W wyniku wdrażania wielu korekt niestety nie jest możliwe zamieszczanie aktualnych informacji na przystankach autobusowych.

Zachęcamy również do tego, aby Pasażerowie na adres kancelaria@metropoliaztm.pl zgłaszali, na których liniach i w jakich godzinach zapełnienie pojazdów komunikacji miejskiej przekracza wartość 50 procent – wówczas, w miarę możliwości, oferta transportowa będzie zwiększana. W przypadku połączeń o najniższej frekwencji – będzie natomiast rozpatrywana możliwość wprowadzenia ograniczeń.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *