Wirus na torach – ciąg dalszy

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Koleje Śląskie od najbliższego poniedziałku, 23 marca, wprowadzają drugą fazę ograniczeń w rozkładzie jazdy z uwagi na zagrożenie epidemiczne.


Ograniczony rozkład jazdy będzie obowiązywał od poniedziałku do odwołania. W ten weekend – tj. 21.03-22.03 – pociągi będą kursować jeszcze według standardowego rozkładu jazdy na weekend. W kolejnych weekendach będzie jednak też obowiązywać zmieniony rozkład jazdy. Część kursów będzie odwołana w całości, część natomiast będzie obowiązywać w skróconych relacjach. W niektórych przypadkach zmienione zostaną dotychczasowe godziny kursowania.

Co istotne, zmiany wprowadzone są w tzw. godzinach pozaszczytowych oraz w przypadku krótszych relacji. Oznacza to, że nadal bez problemu będzie można korzystać z najważniejszych kursów, które zapewniają np. dojazd i powrót z pracy.

– W związku z zagrożeniem epidemicznym od dłuższego czasu staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić naszym podróżnym maksimum bezpieczeństwa – są to zarówno działania w obrębie np. wzmożonego czyszczenia naszych pociągów, jak i z zakresu obsługi podróżnych. Przez dłuższy czas monitorowaliśmy zainteresowanie poszczególnymi kursami, tak aby ewentualne ograniczenia nie dotknęły w znacznym stopniu naszych podróżnych. Aby jeszcze bardziej złagodzić ten proces, wprowadzaliśmy zmiany stopniowo, w dwóch etapach – informują KŚ.

Z uwagi m.in. na ograniczenie działalności uczelni i szkół oraz przejście wielu osób na pracę zdalną obserwujemy wyraźne zmniejszenie we frekwencji na pokładach swoich pociągów. W związku z tym ograniczenie połączeń nie powinno w żadnym stopniu wpłynąć na komfort podróżnych. Szczegóły dotyczące odwołanych lub skróconych kursów można znaleźć w poniżej zamieszczonych tabelach. Są to zmiany dotyczące kursów w dni robocze. Dla zmienionego rozkładu na weekendy KŚ zamieszczą oddzielną informację w późniejszym terminie.

Przewoźnik storzył też specjalną podstronę, na której można znaleźć wszystkie istotne informacje dotyczące podróżowania i funkcjonowania spółki oraz jej działań podjętych w związku z zagrożeniem Koronawirusem.

Szczegóły i listy odwołanych pociągów oraz tych ze zmienioną relacją tutaj i tutaj

One comment

  1. Decyzja pewnie racjonalna, ale dla fanów kolei przygnębiająca jak ta cała obecna koronowirusowa rzeczywistość.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *