Tranzytem przez LK1

Korzystając z konieczności odbycia wyprawy pod Jasną Górę, kilka dni temu zobaczyliśmy na własne oczy jak wyglądają prace na linii kolejowej nr 1 pomiędzy Zawierciem a Częstochową. 


To taki lotny fotoreportaż. Bo zrobiony z okien pociągu. Największe zaawansowanie prac widać obecnie na odcinku Myszków – Częstochowa. Od remontu peronu 2 w tej pierwszej miejscowości poczynając. Przez to jest tam teraz czynna tylko jedna krawędź peronowa. Praktycznie na całym odcinku obowiązuje aktualnie ruch jednotorowy z możliwością mijanki jedynie w Poraju. Niemniej nie odnotowaliśmy żadnych opóźnień w kursowaniu pociągów. Wygląda na to, że harmonogram ich kursowania jest należycie dopasowany do istniejących utrudnień.

Myszków Nowa Wieś, Żarki-Letnisko, Masłońskie Natalin. Tam również przy nieczynnym torze trwają prace przy przeobrażeniu peronów dla podróżnych w nowoczesne miejsca, z których będą mogli korzystać z kolei. W Korwinowie nowopowstająca platforma nabiera już należytych kształtów i wygląda na to, że niebawem zostanie ukończona, Podobnie jak kolejny remontowany peron na stacji Częstochowa Raków. Do zakończenia wszystkich robót według PKP PLK zostało jeszcze kilak miesięcy. Wstrzymamy się więc z oceną, czy do tego czasu wszystko zostanie zrobione należycie i w terminie i z Zawiercia do Częstochowy pojedziemy w iście komfortowych warunkach.

Dlatego opuszczamy na pewien czas linię S1..Bo w przyszłym tygodniu przeniesiemy się na południe naszego regionu. Bo to tam rozpoczną się nasze największe ostatnimi czasy kolejowe rewolucje infrastrukturalne…

 

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *