Sosnowiec i Będzin bez połączenia

W najbliższy weekend, 22-23 lutego, między Sosnowcem a Będzinem wstrzymany zostanie ruch tramwajów. Wykonawca prac modernizacyjnych torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Będzińskiej w Sosnowcu jest gotowy do wejścia na kolejny zakres inwestycji. by od poniedziałku mogły się rozpocząć prace w rejonie pętli Będzińska.


Zadanie pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Będzińskiej w Sosnowcu od granicy z Będzinem do ul. Staropogońskiej wraz z przebudową pętli Będzińska” realizowane jest przez konsorcjum firm NDI. – Po uporaniu się z przeszkodami podczas przebudowy pierwszego toru na odcinku od ul. Staropogońskiej do pętli Będzińska, z drugim torem poszło już gładko i po miesiącu prac Wykonawca zgłosił ten odcinek jako przygotowany do przyjęcia ruchu tramwajów. Tym samym roboty mogą się przenieść na samą pętlę przy Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Wykonawca musi przebudować rozjazdy technologiczne i z tego powodu od godz. 6:00 w sobotę 22 lutego do północy w nocy z niedzieli na poniedziałek 23/24 lutego nastąpią zmiany w organizacji ruchu tramwajowego:
– tramwaje linii nr 21 będą kursować w relacji: Dąbrowa Górnicza Huta Katowice – Będzin Zajezdnia, od strony Milowic linia będzie zawieszona
– tramwaje linii nr 27 będą kursować w relacji: Kazimierz Górniczy pętla – Milowice pętla, od strony Będzina linia będzie zawieszona.

Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza kursująca na trasie: Będzin Osiedle Zamkowe pętla – Będzin Rondo – Będzin Stadion – Będzin Cmentarz Komunalny – Sosnowiec Dw. PKP – Sosnowiec Ostrogórska. Od poniedziałku 24 lutego tramwaje wrócą na swoje stałe trasy, jednak ruch przez pętlę Będzińska będzie się odbywał po jednym torze z rozjazdami zabudowanymi na wysokości Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego oraz za przystankiem Będzin Cmentarz Komunalny.

Inwestycja pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Będzińskiej w Sosnowcu od granicy z Będzinem do ul. Staropogońskiej wraz z przebudową pętli Będzińska” wraz z zadaniem pn. „Przebudowa infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Małobądzkiej w Będzinie” jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą prac na obu zadaniach jest konsorcjum firm NDI z Sopotu, a wartość zamówienia to niespełna 47,5 mln zł netto.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *