Windą na peron

Na stacji w Lublińcu można już skorzystać z nowych wind, które zamontował kosztem ponad 1,7 mln złotych zarządca infrastruktury kolejowej. Pozwalają one bez problemów dostać się od strony wejścia na obiekt na oba perony.


Przetestowaliśmy dzisiaj wszystkie nowe trzy dźwigi na dworcu w Lublińcu. Może trochę jak dzieci ale jesteśmy z gatunku tych których cieszy każda nowość. Więc i my pocieszyliśmy się z wraz z podróżnymi korzystającymi codziennie z tego dworca z udostępnionej właśnie nowinki. Przyznajemy, dostęp do wszystkich dźwigów jest wygodny i nie powinien nikomu nastręczać problemów.

To jednak nie koniec modernizacji obiektu i poprawy warunków obsługi pasażerów w Lublińcu. Na obu peronach przygotowywane są miejsca gdzie zostaną ustawione tablice z dynamiczną informacją pasażerską. Zapowiadane jest też przesz PKP PLK założenie na dworcu systemu monitoringu.

Lubliniec to ważny węzęł kolejowy na mapie naszego regionu. Krzyżują się tutaj linie z Poznania do Katowic i  Częstochowy do Opola. Oprócz połączeń lokalnych Kolei Śląskich i Polregio odjeżdża stąd wiele pociągów dalekobieżnych m.in. do Warszawy, Krakowa, Szczecina, Przemyśla Wrocławia czy Poznania.

One comment

  1. Zitat „Przyznajemy, dostęp do wszystkich dźwigów jest wygodny i nie powinien nikomu nastręczać problemów.” To prawda. Moim zdaniem, ważniejsze jest jednak likwidacja tras z ograniczeniem na 20, 30 albo nawet 50 km/h.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *