Autobusy cisnom na gaz

9 nowych autobusów zasilanych CNG wyjeżdża na ulice Rybnika, kolejne autobusy Zarząd Transportu Zbiorowego planuje uruchomić w drugiej połowie roku.


Wśród wielu zalet eksploatacji takich autobusów wymienić można m.in. bezdymne spalanie oraz brak cząstek sadzy. Nowe pojazdy wyposażone są we wszystkie systemy informacji i pobierania opłat jakie są standardem w Rybniku. Wygląd zewnętrzny został również dostosowany do wymagań Rybnika (System Identyfikacji Wizualnej Miasta), różnica polega na tym, że na dachu zamontowano butle do przechowywania gazu ziemnego. Ładowanie autobusu zajmuje od 20 minut do 4 godzin w zależności od efektywności sprężarki na stacji doładowującej. Koszt zakupu jednego pojazdu to ponad 1 mln zł.

Zakup nowych autobusów wpisuje się doskonale w politykę czystego powietrza, a w szczególności to początek wypełniania obowiązków wynikających z ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Pierwszy z autobusów zakupionych przez Transgór S. A. dziś wyjechał już na ulice miasta, kolejne wyjadą w najbliższych dniach.

Fot. W Troszka

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *