Drzwi drugi raz otwarte

Wczoraj, po raz drugi w ciągu dwóch ostatnich tygodni,  Koleje Śląskie zorganizowały dla swoich pasażerów dni otwarte, czyli możliwość zwiedzenia bazy przewoźnika mieszczącej się w Katowicach przy ulicy Raciborskiej. Był to jeden z ostatnich punktów przeprowadzonej z inicjatywy przewoźnika i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego akcji Kolej na Ferie, adresowanej dla uczniów szkół podstawowych i średnich z naszego województwa. 


Wczoraj, podobnie jak podczas pierwszej edycji, zwiedzający mieli okazję poznać tajniki pracy nie tylko maszynistów czy konduktorów ale również warsztat tych, niewidocznych codziennie osób, które odpowiadają za należyte przygotowanie pojazdów do służby. Była więc możliwość wejść do pociągu, a nawet pod jednostkę. Możliwość spotkania z maszynistami, kierownikami pociągu, którzy dość chętnie opowiadali o tajnikach swojej pracy. Ponadto była okazja na własne oczy zobaczyć jak zbudowany jest pantograf czy fotel maszynisty.

Tym razem gości nie woził na Raciborską złoty elf jak to miało miejsce dwa tygodnie. W niedzielę połączenie „tramwajowe” z bazy KŚ na główny dworzec obsługiwała jednostka 22WEd-012, czyli najnowszy aktualnie pojazd w parku taborowym naszego przewoźnika. Zainteresowanie po raz kolejny było tak wielkie, że zamiast zaplanowanej jednej tury dla wszystkich chętnych, trzeba było znów zrobić trzy „wjazdy” na halę przy Raciborskiej.

Wczoraj zakończyła się również tegoroczna edycja akcji Kolej na Ferie. Z pewnością do niej wrócimy, gdy zostaną podliczone wszystkie dane i liczby i niebawem dowiemy się ile młodych ludzi skorzystało z przywileju jeżdżenia pociągami naszego regionalnego przewoźnika za darmo w czasie minionych ferii zimowych w naszym województwie. Sami też przekażemy swoje spostrzeżenia z pokładów jednostek KŚ z ostatnich dwóch tygodni.

One comment

  1. wszystko ok, tylko żeby dostać wejściówkę do zwiedzania bazy wyświetlała sie wejściówka do….. Muzeum Zamkowego w Pszczynie ……!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *