Nowy nabytek Komunikacji Beskidzkiej

Komunikacja Beskidzka ma 4 nowe autobusy, które będą woziły pasażerów w komunikacji podmiejskiej


Cztery nowe pojazdy to Solaris Urbino 12 (diesel). Autobusy wyposażone są w klimatyzacje, 40 miejsc siedzących, 53 miejsca stojące, układ drzwi 2-2-0. Pasażerowie zapewniony będą mieć komfort i bezpieczeństwo. Już wkrótce pojawią się na drogach powiatu bielskiego.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

8 komentarzy

 1. Czy Komunikacja Beskidzka ma jakieś wspólne bilety z MZK Bielsko-Biała lub z Kolejami Śląskimi? Może EKO-bilet lub bilet całodobowy KŚ jest też ważny w autobusach Komunikacji Beskidzkiej?

  Szanowną redakcję SIT proszę o doprecyzowanie, co to znaczy ,,Komunikacja Beskidzka,, – wszak Beskidy to nie tylko rejon Bielska, np. wokół Krosna góry też nazywają się Beskidy (tam np. Beskid Niski), wokół Krynicy też góry nazywaj się Beskidy (Beskid Sądecki), także po czeskiej i słowackiej stronie góry nazywają się Beskidy (Moravskoslezské Beskydy, Kysucké Beskydy, Oravské Beskydy, czescy geografowie używają ponadto jeszcze terminu Těšínské Beskydy).

  Jeśli komunikacja autobusowa (tylko) wokół Bielska ma być nazwana ,,Komunikacja Beskidzka,, to nazwa ta jest geograficznie, kulturowo i historycznie, niestety, ale nietrafiona.

  Dla porównania, GZM też się miała początkowo nazywać ,,metropolia Silesia,, , ale środowiska z Opola i Wrocławia ostro krytykowały taką nazwę.

  1. Ciekawe to by było (i troszkę śmieszne), gdyby EKO-bilet był na autobusy dieslowskie, czyli nieekologiczne.

 2. Lublin co chwile sprzedaje jakieś niskopodłogowe autobusy, jak brakuje komunikacji beskidzkiej albo PKS to można pytać. W Żywcu też przydałyby się większe autobusy, a nie te cholerne busy

 3. Te nowe autobusy, to są nowe na naszych drogach, a nie spod igły… Mają 13 lat, przyjechał z Niemiec

 4. Czy Komunikacja Beskidzka to nowa urzędowa nazwa komunikacji organizowanej przez PKS Bielsko-Biała na zlecenie powiatu bielskiego? Czy redaktorzy tworzą jakieś byty urojone?

  1. Tak, to oficjalna nazwa. Z wrześniowej 2019 deklaracji:
   „– Wkrótce nie będziemy posługiwali się logiem PKS, ale usługą pod nazwą Komunikacja Beskidzka. Nasze linie od przyszłego roku zostaną ponumerowane, a komunikacja podmiejska będzie komunikacją z prawdziwego zdarzenia – dodał Ostałkiewicz.”

  2. Nno wlasnie, o to mi chodzi, czy powiat bielski ma PRAWO poslugiwac sie nazwa ,,komunikacja beskudzka,, skoro gory o nazwie Beskidy ciagna sie id Radhostu az do Przeleczy Dukielskiej, a niektorzy geografowie twierdza, ze Beskudy ciagna sie lukiem Karpatow od Wienviertel (Lasek Wiedenski) na przedmiesciach Wiednia, poprzez SK, CZ, PL az do Gorganow na Ukrainie. Nawet wiki twierdzi, ze najwyzszym szczytem Beskidow sa: albo Babia Gora, albo Howerla – zalezy, jak terytorialnie rozumie sie pojecie Beskidow.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *