Oświadczenie KŚ w sprawie wyjazdu do Krakowa

Poniżej publikujemy oświadczenie opublikowane wczoraj przez biuro prasowe Kolei Śląskich, dotyczące zasad dystrybucji miejsc na jutrzejszy przejazd okolicznościowy przejazd pociągu Powstaniec Śląski do Krakowa. Publikujemy to pismo również i temu, że na naszym FB pojawiły się opinie, budzące wątpliwości co tych reguł. Stoimy na stanowisku, że poniższe oświadczenie wszystkie je ostatecznie wyjaśnia. Na koniec kwestia techniczna. Rozstrzygnięto konkurs na nazwę jutrzejszego specjalnego przejazdu pociągu w relacji Katowice – Kraków – Katowice. Wybrano nazwę KRAKers. Przypominamy, wyjazd ze stolicy województwa śląskiego o 7.04.


W ramach tegorocznej akcji Kolej na ferie w każdy weekend oferujemy młodym miłośnikom pociągów różnego rodzaju atrakcje związane z transportem kolejowym – w ubiegłym tygodniu zapraszaliśmy do zwiedzania naszej bazy, natomiast w ten weekend wybieramy się pociągiem specjalnym do Krakowa. Wasze ogromne zainteresowanie przekonuje nas, że warto o takich akcjach pomyśleć również przy kolejnych okazjach.

Oprócz naszej podstawowej działalności chcemy w okresie ferii dołożyć też swoją „cegiełkę” do kalendarza atrakcji w naszym regionie. Aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców na każdy weekend w tym czasie przygotowaliśmy dodatkowe propozycje. Cieszymy się, że nasze pomysły spotykają się z pozytywnym odzewem, co utwierdza nas w przekonaniu, że dla wielu młodych ludzi podróże pociągiem i poznawanie pracy kolejarzy stanowi naprawdę ciekawą formę spędzania czasu. Duże zainteresowanie znajduje swoje potwierdzenie w liczbach – w kulminacyjnym momencie zarejestrowaliśmy ponad 15000 odsłon naszej strony, a w ciągu 30 sekund od uruchomienia systemu rejestracyjnego na przejazd do Krakowa „rozeszła się” większość miejsc!

Chcielibyśmy zabrać w podróż Was wszystkich, niestety jednak liczba uczestników wycieczki jest po prostu ograniczona przez pojemność pojazdu – chcemy by z uwagi na dłuższą podróż każdy z Was miał zagwarantowane miejsce siedzące. Dodatkowo postanowiliśmy też docenić kreatywność naszych pasażerów, oferując gwarantowane miejsce dla autora najciekawszej propozycji dla nazwy przejazdu.

Prosimy też pamiętać o tym, by w przypadku zmiany planów co do wyjazdu zrezygnować z rezerwacji – wówczas „takie uwolnione” miejsca powrócą do puli dostępnej w ramach rejestracji i dadzą szansę, by z wycieczki mógł skorzystać ktoś inny. Stąd też formularz rejestracyjny pozostaje aktywny na wypadek takich właśnie sytuacji.

Wszystkich, którzy tym razem nie zdążyli z rezerwacją miejsca zapewniamy, że to z pewnością nie ostatnia atrakcja organizowana przez nas dla podróżnych. Zachęcamy w związku z tym do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych.

Źródło; Koleje Śląskie

3 komentarze

  1. Nie mam już ferii niestety (szkołę skończyłem), ale chciałem jechać do Krakowa o ile będzie wolne miejsce.Dopiero po pracy ok. godz. 18 miałem czas wejść na internet na rezerwację.Pisało spróbuj ponownie za godzinę, a o godz. 20 już pisało koniec rezerwacji.Teraz się dowiaduję że bilety rozeszły się w 30 s, a strona miała kilkadziesiąt tysięcy odsłon (Elf II ma ok. 200 miejsc).Jako jeżdżący regularnie pociągami KŚ mam kilka uwag do tych „cegiełek i promocji” od KŚ.Pamiętacie przejazd 15.08.2019? Dużo ludzi się wtedy zniechęciło do was.Czy na przejazd do Krakowa stosowawiście overbooking? Przecież wszyscy nie przyszli na pociąg.A nawet gdyby przyszli, to 20 ludzi miałoby miejsca stojące.Dlaczego nie wprowadzicie rezerwacji za 1 zł?Przecież to odrzuci masę patologii którzy biorą po 6 miejsc bo za darmo.Jakie to polskie.Pozdrawiam, wasz klient i fan.

  2. Za 1 zł?!! Chłopie czy ty wiesz co piszesz?? Uchowaj takie herezje dla siebie.

    Przecież to się kłóci z jedyną, słuszną socjalistyczna linią partii. Wiesz jaki skandal by był gdyby lud się dowiedział że musi za coś zapłacić. Przecież wszystko się wszystkim należy ZA DARMO!!! Wskutek takiej decyzji poleciały by głowy. Prezes, marszałek i nie wiadomo kto jeszcze??

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *