Kolejami Śląskimi do Krakowa

Koleje Śląskie kontynuują propozycje dodatkowych atrakcji na ferie – po dniu otwartym bazy KŚ, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, nadszedł czas na przejazd specjalny – i to nie byle jaki, bo aż do… Krakowa! Na wyprawę do stolicy województwa małopolskiego z Katowic wyjedzie śląski pociąg już w najbliższą sobotę. Co więcej, Koleje Śląskie zachęcają do wybrania nazwy dla tego wyjątkowego kursu.


Liczba miejsc dostępnych podczas przejazdu jest ograniczona, podobnie zatem jak przy innych okazjach, tak i tym razem Koleje Śląskie proszą o skorzystanie z formularza rejestracyjnego. Rezerwacja rusza już dzisiaj (15.01) o godzinie 18:00! Przejazd pociągiem specjalnym jest bezpłatny, miejsca nie są numerowane.

W przejeździe może wziąć udział każdy, jednak szczególnie dedykowany jest dzieciom i młodzieży – na młodych miłośników kolei będą też czekały dodatkowe niespodzianki na pokładzie pociągu. Atrakcją może być również sam pojazd, którym wyruszą w podróż, będzie to bowiem Powstaniec Śląski, czyli jedyny tak wyjątkowy pociąg w parku taborowym Kolei Śląskich.

Dodatkowym kolejowym „smaczkiem” sobotniej propozycji może być fakt, że to sami podróżni wybiorą, pod jaką nazwą wyruszy pociąg do stolicy Małopolski. Na Facebooku KŚ trwa konkurs na najciekawszą propozycję – jej autor może oczywiście liczyć na miejsce w pociągu (wraz z osobą towarzyszącą) oraz zestaw gadżetów z logo KŚ.

Przejazd zapewniony jest oczywiście w obie strony, a szczegółowy rozkład jazdy pociągu specjalnego można znaleźć w poniższych tabelach – podróżni proszeni są o przyjście na dworzec na kilka minut przed odjazdem, szczególnie po spędzeniu czasu wolnego w Krakowie.

7 komentarzy

  1. Ja proponuję nazwę „Darmozjad”

    Idealnie pasuje do wspieranej przez KŚ polityki uczenia najmłodszych że istnieją rzeczy za darmo.

  2. Chciałbym zauważyć że w minutę po rozpoczęciu sprzedaży została ona zakończona

  3. Jak komuś przeszkadza ten „darmozjad” to macie codziennie co kilka godzin Przewozy Regionalne za 24 zł tam i z powrotem albo TLK i IC które tym bardziej nie są za darmo, więc w czym problem? One też są opłacane z naszych podatków.

  4. Za darmo do Kluczborka, ale tylko 1 raz. Za darmo do Krakowa, ale tylko 1 raz. A może to tylko jako test, jako reklama ? Jakie jest zapotrzebowanie do Krakowa, mimo 2 godzin jazdy na 75 km, czyli w tempie dyliżansu z filmu „Stagecouch” z John Wayne w roli głównej? Moja propozycja na nazwę pociągu, „Brynica”.

  5. Proponuję nazwe Grażynski. Ot taki dawny wojewoda co wykosił Korfantego. Krakus kochający warszawioków nienawidzący Ślązaków

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *