Koleje Śląskie za otwartymi drzwiami

Za nami inauguracja drugiej edycji Kolei na Ferie, organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego i Koleje Śląskie dla młodzieży pobierającej naukę w szkołach naszego województwa. Od dzisiaj, do końca ferii, uczniowie mogą korzystać do woli z pociągów naszego regionalnego przewoźnika bez konieczności kupowania biletów. Dodatkowo, dzisiaj przewoźnik otworzył swoje bramy dla społeczeństwa organizując dni otwarte w katowickiej bazie przy ulicy Raciborskiej.


Dni otwarte to klasyczna impreza, której opis powinien zamknąć się w obrazkach a nie w słowach. Stąd solidna fotorelacja poniżej. Warto jednak podkreślić, że  ludzie masowo dzisiaj natarli na bazę KŚ przy ulicy Raciborskiej a Powstaniec Śląski vel złoty elf, czyli jednostka EN76-009, kursowała niczym tramwaj pomiędzy bazą a peronem czwartym katowickiego dworca, dowożąc i odwożąc kolejne grupy chętnych do podziwiania jak wygląda wewnętrzne życie KŚ. Możliwość obejrzenia pojazdów z zewnątrz, w środku a nawet spod spodu to jedne z głównych atrakcji imprezy. Ponadto nie zawiodły stałe punkty takich imprez jak możliwość zwiedzenia kabiny maszynisty, czy spotkanie z personelem pokładowym. Jednym zdaniem, wszystko wyszło tak jak wyjść miało.

Informujemy również, że najprawdopodobniej, za dwa tygodnie, 25 stycznia, Koleje Śląskie zaproponują coś podobnego na wzór dzisiejszej imprezy. Jak nas dzisiaj zapewnili prezes spółki Aleksander Drzewiecki i wiceprezes Paweł Rolek za dwa tygodnie również będziecie mogli przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu KŚ. Czy będzie to w takiej samej formie jak dzisiaj, czy program będzie wyglądał nieco inaczej, poinformujemy was, jak wszystko zostanie dokładnie dopięte.

Przypomnijmy, że Kolej na Ferie to inicjatywa adresowana do uczniów, generalnie ujmując, szkół podstawowych i średnich naszego województwa. W tym czasie mając przy sobie tylko legitymację szkolną (ważną!) przyszłość naszego społeczeństwa może podróżować w każdym czasie i na każdej linii obsługiwanej przez KŚ za darmo. Wyjątkiem jest jedynie turystyczny pociąg Ornak w relacji Katowice – Zakopane – Katowice. My też, choć w wieku szkolnym dawno już nie jesteśmy, będziemy na pokładach pociągów by zobaczyć na własne oczy jak korzystacie z przywileju podarowanego wam na czas ferii zimowych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *