KŚ: Z Sylwestra wracaj pociągiem!

– Największa impreza Sylwestrowa w Polsce – Moc Przebojów na Stadionie Śląskim i powrót z Katowic specjalnymi pociągami Kolei Śląskich – to najlepszy scenariusz Sylwestrowej Nocy 2019/2020 – tak uważa nasz regionalny przewoźnik i gorąco zachęca tych którzy chcą powitać nadejście kolejnego roku na imprezie organizowanej na chorzowskim stadionie, by skorzystali z kolei jako alternatywy dla samochodu.


Podobnie jak w ubiegłych latach, KŚ przygotowały dodatkowe kursy, które zapewnią powrót z sylwestrowych zabaw. Sześć dodatkowych pociągów wyjedzie z Katowic w kierunku Gliwic, Zawiercia, Tychów, Rybnika, Lublińca i Bielska-Białej. Godziny kursowania pociągów specjalnych zostały zaplanowane pomiędzy 1:30 a 1:50 , wcześniej jednak w przeciwnym kierunku również wyruszą pociągi dostępne dla podróżnych.

W Sylwestrową Noc obowiązywać będzie normalna taryfa. Bilety można nabyć w aplikacji Kolei Śląskich oraz przez stronę internetową przewoźnika. Czynne będą też kasy na katowickim dworcu oraz biletomaty. Dodatkowe połączenia komunikacji miejskiej będą też zapewnione pomiędzy Stadionem a centrum Katowic, stąd też przejazd z Sylwestrowej Mocy Przebojów na dworzec nie powinien przysparzać żadnych problemów.

Dodatkowo przy układaniu rozkładu jazdy KŚ zadbały też o to, by były one w miarę możliwości skomunikowane z nocnymi autobusami i tramwajami. Na taką przesiadkę będzie można liczyć np. w Zabrzu (przyjazd pociągu 1:58, odjazd autobusu: 2:20 nr 7N w kierunku Katowic), Rudzie Chebziu (przyjazd pociągu 1:51, odjazd tramwaju: 2:11 nr 11 w kierunku Gliwice Zajezdnia), Będzinie (przyjazd pociągu 1:48, odjazd autobusów: 2:07 nr 904N w kierunku Dobieszowice Skrzyżowanie, 2:11 nr 104 w kierunku Psary Skrzyżowanie), Rybniku (przyjazd pociągu 2:29, odjazd autobusu: 2:32 nr N1 w kierunku Boguszowice Osiedle), Bielsku-Białej (przyjazd pociągu 2:46, odjazd autobusu: 3:13 nr N1 w kierunku Wapienica Centrum) czy Tarnowskich Górach (przyjazd pociągu 2:34, odjazd autobusu 2:48 nr 19 w kierunku Bytom Dworzec).

– Zachęcamy gorąco, by na zabawy sylwestrowe udać się transportem publicznym. Korzyści są oczywiste: unikamy korków w centrum miast, nie martwimy się o stan zaparkowanego samochodu i możemy bez obaw wznieść toast za pomyślny 2020 rok z lampką szampana. Gdziekolwiek planujesz imprezę sylwestrową – wybierz Koleje Śląskie. Pomyślności w 2020 roku! – podkreślają w KŚ.

Poniżej szczegółowe rozkłady jazdy pociągów:

2 komentarze

  1. Koleje Śląskie powinny uruchomić regularne nocne połączenie przynajmniej na S1 przynajmniej w weekendy.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *