Stacja Chrzanów zaprosiła

W niedzielę w bazie Południowego Zakładu Spółki PKP Cargo w Jaworznie Szczakowej ludzie związani ze Stowarzyszeniem Stacja Chrzanów zorganizowali możliwość, w ramach dnia otwartego, zwiedzania obiektu i podziwiania na własne oczy jak wygląda kolej nie na torach ale gdzieś w ciszy i kątach hal, do których zwykły zjadacz chleba zazwyczaj nie ma dostępu.


Miłośnicy kolei z Chrzanowa zorganizowali takie spotkanie po raz drugi. Przybyli w niedzielę do zakładu goście mieli okazję zobaczyć jak wygląda zaplecze bazy przewoźnika towarowego. Zwiedzających podzielono na kilka grup, które podczas trwającej kilkanaście minut prezentacji mieli okazję się przekonać jak wygląda kolejowe życie od przysłowiowej kuchni. Mogliśmy więc zobaczyć  jak przebiega serwisowanie lokomotyw, jak wygląda obsługa techniczna taboru.

– Chcieliśmy zorganizować imprezę w terminie bliższym przypadającemu 25 listopada, czyli Dniu Kolejarza, ale było to możliwe dopiero w ostatnią niedzielę – powiedział Kacper Groń, prezes Stowarzyszenia Stacja Chrzanów.

My uważamy, że nic się nie stało bo mile spędziliśmy czas podczas pobytu w Jar=worznie. Na pewno w przyszłym roku pojawimy się tam ponowanie.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *