S4: Bez rewolucji

Dzisiaj, dosłownie, kilka słów o funkcjonowaniu linii S4, która obsługiwana będzie przez Koleje Śląskie, w nowym, wchodzącym w życie 15 grudnia, Sieciowym Rozkładzie Jazdy Pociągów 2019/2020. Generalnie, wielkich zmian na odcinku Sosnowiec – Katowice – Tychy Lodowisko nie będzie.


Łącznie doliczyliśmy się 36 pociągów, które w dni robocze, które obsłużą tą relację w jednym kierunku. W Katowicach rozpocznie bieg większość połączeń do Tychów Lodowiska. W ciągu doby wyjątkiem będzie pięć kursów z Sosnowca Głównego, cztery z Zawiercia i jedno z Dąbrowy Górniczej. Pierwszy pociąg ze stolicy województwa odjedzie o godzinie 4.16, natomiast ostatni o 23.19.

Podobnie w odwrotnym kierunku. Liczba ta sama, bo inaczej być nie może. Zdecydowana większość kursów do Katowic. Poza stolicę województwa wyjadą pociągi do Sosnowca (5 razy), Zawiercia (2 razy) i Dąbrowy Górniczej (raz). Pierwszy kurs z Lodowiska zaplanowany jest na 4:32, ostatni na 23:24.

W dni wolne pociągi będą w obu kierunkach kursować średnio co godzinę, co jest kontynuacją stanu obecnego Czas przejazdu, w zależności od kursu oscylował będzie w obu kierunkach w granicach 27 – 28 minut.

2 komentarze

  1. S4 od stacji Tychy Lodowisko do stacji Bieruń? To tylko 5 km dalej. Bo rewitalizacja linii Tychy – Bieruń – Oświęcim jest ofiarą bardzo potrzebnej rewitalizacji linii Chybie-Cieszyn/Wisła Głębce.

  2. Są dwie istotne zmiany. Poranny kurs o 7:17 Lodowiska (najbardziej oblegany) jest wydłużony do Sosnowca. Popołudniowy kurs z 16:14 został przesunięty na 16:24 (było postulowane przez pasażerów, ciekawe, czy to przypadek?). Dodatkowo kurs ten jest skrócony tylko od stacji Katowice (obecnie od Zawiercia)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *