Elektryk w Cieszynie

W Cieszynie testy przechodzi elektryczny Solaris Urbino 12 electric. Do jutra mieszkańcy Cieszyna będą mogli sprawdzić komfort jaki daje autobus z napędem elektrycznym.


W dniach od 24 do 30 października 2019 r. Zakład Gospodarki Komunalnej w Cieszynie Sp. z o.o. testuje na cieszyńskich liniach komunikacji miejskiej autobus elektryczny marki Solaris Urbino 12 Electric o długości 12 metrów.

To są na razie testy elektryka w Cieszynie, ale kto wie. Może w przyszłości miasto zdecyduje się na inwestycję w elektromobilność.

One comment

 1. Czy to jest prawdziwy zeroemisyjny elektryk, czy może ma też bak z paliwem? Bo pewien kierowca autobusu miejskiego opowiadał, że znaczna część autobusów ,elektrycznych,, nie jest zeroemisyjna, gdyż ma ogrzewanie na benzynę ! ! ! Czyli taki autobus to jest to jednak autobus z emisją!

  A co się tyczy transportu miejskiego w samym Cieszynie, to godne pochwały, że ZGK Cieszyn testuje taki autobus. Chciałem jednak zwrócić uwagę, że komunikacja w Cieszynie ma tez inne bolączki, jak to, czy autobus jest ekologiczny czy tez nie.

  Mianowicie, ZGK Cieszyn i samorzad miasta Cieszyna powinni pomyśleć o tym, aby przynajmniej co niektóre kursy autobusów miejskich docierały do stacji kolejowych w Pruchnej, Zebrzydowicach czy Goleszowie, aby stworzyć przesiadki z pociągami Kolei Śląskich i autobusami MZK Jastrzębie.

  Następnie, uważam, że ZGK Cieszyn i Wispol czy DAS-II powinny się porozumieć co do wspólnych biletów. Wspólne mogłyby tez być na początek co niektóre bilety z KŚ, np. może Eko-bilety mogłyby tez być ważne w komunikacji miejskiej w Cieszynie.

  Czy jest choć jedna wspólna oferta biletowa na komunikację miejską Bielska i Cieszyna, aby osoby dojeżdżające między tymi dwoma miastami mogły korzysać z jakiejś wspólnej formy biletów całodobowych czy miesięcznych?

  Cieszyn ma osobną komunikację miejską, po tym samym Cieszynie jeżdżą też autobusy Wispolu, DAS-I i wielu innych lokalnych przewoźników. Tuż za miedzą jest miasto Czeski Cieszyn, które to miasto ma osobną sieć komunikacji miejskiej. Co ciekawe, że też oba Cieszyny (nawiasem mówiąc miasta partnerskie ! ! !) nie mogłyby przerachować, czy nie byłoby taniej, aby komunikacja miejska była organizowana wspónie! Ani jedna linia komunikacji miejskiej Cieszyna czy Czeskiego Cieszyna nie zajeżdża na drug brzeg Olzy.

  Z moich wizyt w Cieszynie zapamiętałem taki widok, że w rzadko którym mieście w Woj. Śląskim widziałem tak małą frekwencję w autobusach miejskich, jak właśnie w Cieszynie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *