Utrudnienia po pożarze w Leszczynach

Od środowego popołudnia sparaliżowany jest ruch kolejowy na odcinku linii kolejowej nr 140 pomiędzy Leszczynami a Rybnikiem. Wszystko za sprawą pożaru nastawni w tej pierwszej miejscowości. Wydarzyło się to w środę po godzinie 14. Pożar na szczęście szybko ugaszono a nikomu z obsługi nic się mnie stało.


To najważniejsze. Trwają nadal ustalenia przyczyn zdarzenia. Jego wynikiem jest uszkodzenie urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Leszczyny. Ich naprawienie i przywrócenie do pełnej sprawności zajmie kilka najbliższych dni .

– Na odcinku Rybnik – Leszczyny od 16 października do końca miesiąca będzie obowiązywała Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Autobusy pojadą za pociągi regionalne kończące lub rozpoczynające bieg w stacji Leszczyny. Pociągi regionalne i dalekobieżne, kursujące między Katowicami a Rybnikiem i dalej do Raciborza lub Wodzisławia Śląskiego, mogą mieć zmieniony czas przejazdu od 10 do 30 minut. Dla podróżnych na peronach i w pociągach są wygłaszane komunikaty megafonowe o wprowadzonych czasowo zmianach – poinfoirmowała nas Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Z tego co się udało nam ustalić, powrót do pełnej obsługi ruchu ma wyglądać następująco. Jak wyżej, do czasu umożliwienia jazdy pociągów na tym szlaku najpierw będzie funkcjonować ZKA. Powrót na tory ma nastąpić jak najszybciej jak będzie to możliwe. Jednak nie nastąpi to od razu w pełnym wymiarze. Dlatego został przygotowany został specjalny rozkład jazdy na ten czas. Należy liczyć się z tym, że do czasu pełnego naprawienia szkód czas przejazdu na odcinku Rybnik – Leszczyny będzie nieco dłuższy niż ma to w miejsce w normalnych warunkach.

Fot. Tymoteusz Muszala

One comment

  1. Tak to jest jak się zlikwidowało alternatywne linie np lk 159 Żory-Orzesze czy nie remontuje lk 148 Żory – Pszczyna że potem jest klops jak coś się uszkodzi.
    A tak swoją drogą ma być robiony peron w Leszczynach czy teraz za miast peronu nie będzie na nowo robiona nastawnia?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *