Jest już złoto, czas i na srebro

Obrodziło nam ostatnio pociągami, które ubiera się w jakieś okazjonalne kolory. Po złotym elfie Kolei Śląskich, który sobie śmiga po naszym regionie, choć nie wiadomo do ostatniej chwili gdzie, przyszedł czas na Srebrny Pociąg, W przeciwieństwie do złotego kolegi, ten oferuje nam dość osobliwą atrakcję turystyczną, będącą zarazem lekcją historii i geografii i jest dowodem tego, że jak się chce to można.


– Serdecznie zapraszamy na kolejną, czwartą już edycję Srebrnego Pociągu. Wzorem lat poprzednich współpracujemy z Koleje Śląskie oraz Zabytkowa Kopalnia Srebra – obiekt światowego dziedzictwa Unesco. Podczas tegorocznej edycji udało nam się zmienić godziny kursowania na bardziej przystępne. Pociąg przez historię do podziemi zacznie bieg w Katowicach – Koleje Śląskie – a następnie zmieni rozstaw i z Bytomia Wąskotorowego przez Bytom Karb Wąskotorowy pojedzie do Kopalni Srebra – informuje Stowarzyszenie Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, które od lat z wielkim zapałem zajmuje się utrzymaniem kolejki wąskotorowej z Bytomia, przez Tarnowskie Góry do Miasteczka Śląskiego. Godziny odjazdów i ceny znajdują się na plakacie poniżej. Srebrny Pociąg będzie kursował w każdą niedzielę od 6 października do 8 grudnia.

Bilet normalny kosztuje 55 zł i 45 zł ulgowy, przysługujący dzieciom oraz młodzieży i osobom uczącym się do 26 roku życia.. W cenę wliczone są: przejazd pociągami Kolei Śląskich w relacji Katowice – Bytom oraz powrotnym Bytom – Katowice,, przejazd pociągami wąskotorowymi w relacji Bytom Wąskotorowy – Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra oraz powrotnym Tarnowskie Góry Kopalnia Srebra – Bytom Wąskotorowy, zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra z przewodnikiem oraz zwiedzanie stacji Bytom Karb Wąskotorowy.

Bilety można nabyć w Centrum Obsługi Pasażera Kolei Śląskich w Katowicach w budynku dworca,
w serwisie internetowym Goout.net, na przystanku Bytom Wąskotorowy lub Bytom Karb Wąskotorowy w dniu przejazdu tuż przed odjazdem pociągu wąskotorowego. Uwaga! Ta ostatnia możliwość jedynie w przypadku wolnych miejsc.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *