W Bohuminie jak co roku

Wokół nas dzieją się rzeczy ważne i ważniejsze. Jednak nawet w największym natłoku wydarzeń nie zapominamy o miłośnikach kolei. Poniżej relacja z imprezy, którą zorganizowano głównie z myślą o nich. I to nie po raz pierwszy.


W minioną sobotę w czeskim Bohuminie odbyły się Dni Kolei. Trudno powiedzieć, która to już edycja. Ale faktem jest, że co roku do tej miejscowości, bez względu na warunki atmosferyczne ściągają duże grupy sympatyków tej formy transportu. Również i z naszego kraju. Bo tam właśnie można z bardzo bliska przyjrzeć się temu jak wygląda ta kolej przez duże „K”

W tym roku, tradycyjnie można było zwiedzić tamtejszą bazę przewoźnika Česke Drahy czy skorzystać z uroków przejażdżki pociągiem retro. Nie zabrakło jak zawsze podczas imprezy dla mas, atrakcji dla najmłodszych. Opowieść o takich imprezach to jednak nie słowa a przekaz wizualny. Zapraszamy więc zapraszamy was do obejrzenia fotogalerii z tej imprezy.

A przy okazji TUTAJ – fotorelacja z przyjazdu pierwszego po 20 latach parowozu do miejscowości Navsi, który został zorganizowany w ramach sobotniej imprezy

Fot. Adam Otrząsek (Fotografia Kolejowa), Damian Kazimierczak (Expedytor)

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *