Studenciak od dzisiaj za 1 zł

Od 1 października w SkyCash za złotówkę! Czyli od dzisiaj – studenci pierwszego roku studiów mogą kupić w takiej cenie bilet miesięczny na niemal całą sieć połączeń Kolei Śląskich. Promocja jest organizowana po raz trzeci.


Oferta Studenciak została po raz pierwszy uruchomiona przez naszego regionalnego przewoźnika kolejowego w 2017 roku, w ramach kampanii „Rok Studenta”. Od tego momentu co roku KŚ zachęcają studentów pierwszego roku, by przy wybieraniu środka transportu w swoich podróżach na uczelnię wzięli pod uwagę pociąg. W tym celu wszystkim osobom zaczynającym swoją przygodę ze studiami oferujemy bilet miesięczny za symboliczną złotówkę.

Oferta Studenciak obejmuje całą sieć połączeń KŚ, z wyjątkiem pociągów specjalnych, czyli Ornaka na odcinku Żywiec – Zakopane oraz odcinka Chałupki – Bohumin. Bilet można zakupić za pomocą aplikacji Skycash i jest on ważny od razu po zakupie. Co istotne, Studenciak będzie dostępny w tym kanale sprzedaży przez cały październik, a jego okres ważności wynosi miesiąc. Czyli – dla przykładu – bilet kupiony 5 października będzie ważny do 4 listopada. W trakcie kontroli oprócz biletu niezbędne będzie okazanie dokumentu potwierdzającego rozpoczęcie studiów – legitymacji studenckiej lub zaświadczenia dostępnego na stronie Kolei Śląskich w zakładce Dla Podróżnych

Łącznie w 2017 roku z promocji skorzystało ponad 3000 studentów, a w 2018 liczba ta zwiększyła się do prawie 4000. Za całość kampanii „Rok Studenta” KŚ zostały nagrodzone Laurem Studenckim w kategorii „Organizacja Przyjazna Studentom”. Zgodnie z danymi z lat ubiegłych można zauważyć, że coraz więcej studentów przekonuje się do takiej formy podróżowania.

– Liczymy zatem, że wielu z nich zostanie z nami na dłużej i będzie traktowała kolej jako naturalny środek transportu. Zachęcamy wszystkich studentów pierwszego semestru, pierwszego roku studiów do tego, by za symboliczną złotówkę zdecydowali się na przetestowanie jak podróżuje się pociągiem i czy sprawdza się on nie tylko przy codziennych podróżach na zajęcia, ale również np. podczas weekendowych podróży – czytamy w komunikacie KŚ.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *