Nowa linia TLT w Tychach

Przez ostatnie miesiące w Tychach trwała budowa trakcji trolejbusowej. W związku z jej zakończeniem uruchomiona została nowa linia trolejbusowa G oraz zmodyfikowana linia E. Zmiany w sieci trolejbusowej poprawią ofertę na terenie miasta Tychy.


Nowa trasa zbudowana wzdłuż ulicy Sikorskiego pomoże skomunikować centrum miasta z ośrodkiem wypoczynkowym nad Jeziorem Paprocańskim oraz z pobliskimi osiedlami. Trakcja będzie wykorzystywana przez nową linię G oraz linię E, która będzie kursowała w zmodyfikowanej relacji.

Co warte uwagi, obydwie linie (G i E) obsługiwane będą przez dwa najnowsze trolejbusy TLT. Są to pojazdy o dużej pojemności akumulatorów; dzięki temu potrafią przejechać bez czerpania prądu z trakcji nawet ok. 30 km. Jest to o tyle istotne, że fragmenty trasy będą przebiegać po drodze bez dostępu do trakcji.

Linia E będzie od teraz kursować okrężnie, z początkowym i końcowym przystankiem Tychy Sikorskiego Wiadukt. Przejedzie w pobliżu osiedli L, O, R, T, W, Z i Z1, omijając dotychczas obsługiwany tyski dworzec PKP. Linia G częściowo będzie obsługiwać te same przystanki i osiedla, dodatkowo natomiast przejedzie w pobliżu osiedla U. Trolejbusy będą realizować swoje przejazdy w dni robocze, soboty i niedziele.

Nastąpi również zmiana w zakresie innych linii. Linie trolejbusowe A i C będą obsługiwać stanowisko nr 1, natomiast linie B i D obsłużą stanowisko nr 2 na przystanku Tychy Dworzec PKP.

Fot. Tyskie Linie Trolejbusowe

2 komentarze

  1. Nastąpi również zmiana w zakresie innych linii. Linie trolejbusowe A i C będą obsługiwać stanowisko nr 1, natomiast linie B i D obsłużą stanowisko nr 2 na przystanku Tychy Dworzec PKP – To nie jest żadna zmiana bo tak było cały czas, jeszcze dluugo zanim zaczeli myslec o takiej lini

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *