Dzieci opanowały siedzibę ZTM

Zarząd Transportu Metropolitalnego pokazał najmłodszym jak pracujemy i czym jest tworzenie komunikacji miejskiej. Współpracownicy z różnych miejskich instytucji i organizacji wsparli nas swoją wiedzą i przekazali cenne wskazówki. Dzień Otwarty ZTM zgromadził kilkaset dzieci z wielu szkół podstawowych.


W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu ZTM zorganizował Dzień Otwarty, na które zostały zaproszone dzieci ze szkół Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Akcja okazała się sukcesem – dzieci były bardzo zadowolone z możliwości bliższego przyjrzenia się pracy w komunikacji, podstawionemu pojazdowi oraz posłuchania słów ekspertów. Każda z grup została oprowadzona po najważniejszych jednostkach ZTM, gdzie pracownicy starali się w przystępny dla uczniów sposób wytłumaczyć, jak wygląda ich codzienna praca i z jakimi trudnościami muszą mierzyć się każdego dnia. Dzieci zwiedziły niemal cały budynek, poznając świat komunikacji publicznej w wielu różnych wymiarach. Staraliśmy się dobrać zespół przewodników w taki sposób, aby można było poruszyć tematy związane z różnymi dziedzinami życia. Oprócz opowieści z życia transportu publicznego przekazaliśmy wiedzę w zakresie pierwszej pomocy, bezpieczeństwa oraz pomocy osobom z niepełnosprawnościami.

Przedsięwzięcie stanowiło jednak wielkie wyzwanie, którego realizacja nie byłaby możliwa bez pomocnej dłoni współpracowników z różnych instytucji. ZTM bardzo dziękuje za współpracę Fundacji „Ważne Miejsce”, pracownikom straży miejskiej, policji, straży pożarnej oraz miłośnikom, którzy zaprezentowali swoje bogate kolekcje biletów.

Fot. Zarząd Transportu Metropolitalnego

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *