Na Katowicką w Bytomiu wracają tramwaje

Tory ułożone, sieć rozpięta, napięcie podane, jazdy próbne wykonane. Dziesiątki robotników i sprzętu, praca od rana do wieczora przez 7 dni w tygodniu przez ostatnie trzy miesiące na placu budowy torowiska w Bytomiu. Dzisiaj mogły wrócić tramwaje na ulicę Katowicką.


w związku z zakończeniem prac modernizacji infrastruktury tramwajowej w ciągu ul. Katowickiej w Bytomiu od czwartku 26 września 2019 r. wznowiony został ruch tramwajowy w tym rejonie, zapewniając bezpośrednią możliwości przejazdu komunikacją tramwajową od Katowic i Chorzowa do Bytomia.

Wprowadzone zostaną zmiany rozkładów jazdy linii tramwajowych nr: 0, 6, 11, 19, 23, 40 i 49 wraz z zawieszeniem tymczasowej linii tramwajowej nr 46 oraz autobusowej komunikacji zastępczej T-19.

Zmiany dla linii tramwajowych nr: 6, 19 polegać będą na zmianie godzin odjazdów oraz przywróceniu stałej relacji tych linii, tj.:

Linia nr 6: KATOWICE PLAC MIARKI – CHORZÓW RYNEK – BYTOM PLAC SIKORSKIEGO – BYTOM SZKOŁA MEDYCZNA

Linia nr 19: KATOWICE PLAC WOLNOŚCI – CHORZÓW RYNEK – BYTOM PLAC SIKORSKIEGO – BYTOM STROSZEK ZAJEZDNIA

Zmiany dla linii tramwajowych nr: 0, 11, 23, 40, 49 polegać będą na korekcie godzin odjazdów (konieczność koordynacji odjazdów na wspólnych odcinkach trasy przejazdu) oraz dopasowania taboru.

Na oddanym do ruchu odcinku obowiązywać będzie dodatkowe ograniczenie prędkości, zaś przystanek BYTOM GŁĘBOKA w stronę pl. Sikorskiego na razie nie będzie obsługiwany.

Ruch tramwajowy przerwany został 24 września 2018 r. Od tego dnia między placem Sikorskiego a zajezdnią Łagiewniki tramwaje nie kursowały, a prace modernizacyjne prowadzone były na dwóch sąsiadujących ze sobą zadaniach: od przystanku Arki Bożka do ul. Siemianowickiej oraz od ul. Siemianowickiej do pl. Sikorskiego. Generalnym wykonawcą obu inwestycji jest konsorcjum firm NDI i Balzola, a modernizacja ul. Katowickiej realizowana jest wspólnie z jednostkami miejskimi i obejmuje – poza torowiskiem – również infrastrukturę wodociągową i kanalizacyjną oraz nawierzchnię ulicy, chodników, miejsca postojowe i oświetlenie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *