Sirius się składa

Nowy pociąg Leo Express – Sirius, dotarł do Czech z portu w niemieckiej Bremie i właśnie rozpoczęto przygotowania do jego testów na torze w Velimiu. Przedstawicie czeskiego przewoźnika mają nadzieje, że pociąg zostanie dopuszczony do ruchu możliwie jak najszybciej, tak aby nowe jednostki mogły zacząć swoją pracę już na początku przyszłego roku.


O całej historii powstania pociągu Sirius, zaprojektowanego w całości przez Leo Express i w pływu pasażerów na jego wygląd pisaliśmy już kilkakrotnie. Dodajmy tylko, że nazwa Sirius została wybrana spośród ponad czterech tysięcy propozycji, które zostały nadesłane przez klientów czeskiego przewoźnika. Do tej pory Leo Express kupił od CRRC, chińskiego producenta pociągów trzy EZT. Firma ma opcję zakupu 30 kolejnych jednostek. Całkowita wartość transakcji wynosi 5 miliardów koron. Dzisiaj, dzięki uprzejmości czeskiego przewoźnika możemy Wam zaprezentować jak wyglądał wyładunek jednostki, która przybyła droga morską do Europy.

W grudniu Leo Express rozpocznie działalność na torach regionalnych w regionach Pardubice i Zlin z jednostkami Leo Express Lint. Firma ogłosiła przetarg na nowe pociągi do transportu regionalnego w regionie ołomunieckim i w Pradze oraz wyraziła zainteresowanie transportem regionalnym na Słowacji.

Fot. Leo Express

One comment

  1. A tak przy okazji, kiedy zostanie zrealizowane zamówienie uzypełniające dla Kolei Sląskich na dodatkowe Elfy2? A co do Siriusa, to mnie osobiście się podoba.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *