Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Katowicach

Tradycyjnie w sobotę, tradycyjnie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, tradycyjnie z wielką radością spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej. W tym roku odbędzie się on 21 września w zajezdni w Katowicach Zawodziu. Atrakcji nie zabraknie, a coś dla siebie znajdzie każdy – od juniora do seniora.


Każdego roku w trakcie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu spółka Tramwaje Śląskie S.A. organizuje Dzień Otwarty jednej ze swoich zajezdni. – Co roku zmieniamy miejsce tak, by każda z zajezdni mogła być gospodarzem Dnia Otwartego; by co jakiś czas każdy z mieszkańców „tramwajowych” miast Metropolii miał taką imprezę niejako u siebie – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Dlatego, po ubiegłorocznej imprezie w Bytomiu, tym razem swoje drzwi szeroko otworzy zajezdnia w Katowicach Zawodziu.

Na pytanie, jak najlepiej dojechać na Dzień Otwarty odpowiedź jest prosta: – Oczywiście, że tramwajem! Poza tramwajami liniowymi, które przez Zawodzie standardowo przejeżdżają, uruchomione zostaną tramwaje specjalne z Mysłowic, Sosnowca i centrum Katowic. Ponadto TŚ zaprasza do przejazdu wagonami, które o 11:30 wyruszą z placu Wolności w paradzie tramwajów do zajezdni – podkreśla Andrzej Zowada. Kto nie chce uczestniczyć w paradzie, na teren zajezdni będzie mógł wejść już o 11:30.

To godzina rozpoczęcia imprezy, podczas której atrakcji będzie co niemiara.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *