W końcu ruchome nie tylko z nazwy

Po ponad dwóch latach nieruchome ruchome schody, łączące katowicki dworzec kolejowy z podziemnym dworcem autobusowym, ponownie wożą użytkowników. Tytułowe zdjęcie można przenieść do archiwum?


Po ostatnich Wstydliwych urodzinach nadszedł czas wielkiej ulgi dla osób korzystających z głównego łącznika pomiędzy katowickim dworcem kolejowym, a podziemnym dworcem autobusowym. Ponad dwa lata podróżni byli zmuszeni przeprawiać się przez wąskie gardło jakim były schody zlokalizowane przy głównym wejściu do katowickiego dworca kolejowego. Powodem zaistniałej sytuacji była awaria ruchomych schodów w obu kierunkach.

16 lipca br. rozpoczęła się wymiana ruchomych schodów. W pierwszej kolejności zdemontowano zepsute schody, aby na początku sierpnia w to samo miejsce wstawić nową, działającą konstrukcję. Odbiory techniczne przeprowadzono w poniedziałek, 2 września i od wczoraj z nowych ruchomych schodów mogą korzystać podróżni.

Ciężko jednak nazwać sukcesem coś, co zarządcy obiektu zajęło ponad dwa lata. Na katowickim dworcu nie był to odosobniony przypadek czegoś mechanicznego co powinno działać, a utrzymane jest w bezruchu.

4 komentarze

  1. Dobrze, że w końcu ruchome schody działają, bo po to są. Jednak, tak jak napisaliście, ciężko nazwać sukcesem coś, co zarządcy obiektu zajęło ponad dwa lata. Pozostaje pytanie, czy z tej sytuacji zarządzający dworcem wyciągnie właściwe wnioski na przyszłość.

  2. A czy schody na peron I też zostały naprawione? Czy też muszą odczekać jeszcze kilka miesięcy o może lat?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *