Siedem przepustów do remontu

Od najbliższego poniedziałku, czyli 2 września, przez kilkanaście tygodni nie będą kursowały pomiędzy Milówką a Zwardoniem. Powodem są prace remontowe na tym szlaku, które chce wykonać zarządca infrastruktury kolejowej. Za pociągi, pojawi się jak zawsze w takich wypadkach Zastępcza Komunikacja Autobusowa. 


– Od najbliższego poniedziałku PKP Polskie Linie Kolejowe zaplanowały prace remontowe 7 przepustów znajdujących się na odcinku Milówka – Zwardoń. Roboty obejmą też wymianę elementów nawierzchni i podbicie torów. Prace będą prowadzone od 2 września do 11 października. W tym czasie będzie zapewniona zastępcza komunikacja autobusowa. Przewidywany koszt zadania to ok. 3 mln złotych – powiedziała nam Katarzyna Głowacka z biura prasowego PKP PLK.

Oznacza to, że od poniedziałku pociągi obsługiwanej przez Koleje Śląskie linii S5 z Katowic do Zwardonia będą dojeżdżać do Milówki, gdzie nastąpi przesiadka do autobusów, które dowiozą pasażerów do Rajczy, Soli czy Zwardonia. Sprawdziliśmy w rozkładzie jazdy. ZKA zapewniona zostanie za każdy rozkładowy kurs. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku  pociągu PKP Intercity Soła, który w weekendy jeździ z Białegostoku do Zwardonia. Jednostka ED161, która najczęściej obsługuje to połączenie, w czasie remontu będzie dojeżdżać do Żywca, skąd przez Węgierską Górkę, Milówkę i Rajczę aż do Zwardonia pasażerów będą rozwozić autobusy.

One comment

  1. Coś ta informacja jest nieścisła, najpierw: „Od najbliższego poniedziałku, czyli 2 września, przez kilkanaście tygodni „, a dalej w tekście „od 2 września do 11 października”, co daje raptem 6 tygodni.
    Czas 6 tygodni wydaje się sensowny na przerobienie 3 mln. PLN, może wreszcie znikną na tym odcinku punktowe ograniczenia prędkości, które są zmorą.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *