Drugi etap prac torowych na katowickim rondzie

Od dzisiaj do końca sierpnia należy liczyć się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej pomiędzy Katowicami a Chorzowem i Siemianowicami Śląskimi. Uruchomione będą linie komunikacji zastępczej.


W zeszłym roku częściowo zmodernizowane zostało torowisko tramwajowe w Katowicach na rondzie gen. Jerzego Ziętka. Od wtorku do soboty, tj. od 20 do 24 sierpnia oraz pomiędzy 26 a 31 sierpnia (poniedziałek – sobota) będzie trwał drugi etap tego przedsięwzięcia. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w komunikacji. Nastąpi wstrzymanie kursowania linii tramwajowych oraz uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza.

W przedostatnim tygodniu sierpnia prace torowe uniemożliwią przejazd tramwajów od katowickiego Rynku do Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Wszystkie linie tramwajowe jadące od strony Chorzowa, Rudy Śląskiej i Bytomia, czyli 6, 11 oraz 19, kursy kończyć będą na pętli pod Stadionem Śląskim. Tymczasem linie nr 0 i 23 nie będą kursowały w sobotę 24 sierpnia. W zamian pasażerowie będą mogli skorzystać z linii T-6, kursującej z częstotliwością co 10 minut w relacji: Katowice Mickiewicza – Chorzów Stadion Śląski.

Ostatni tydzień sierpnia upłynie bez komunikacji tramwajowej w stronę Siemianowic Śląskich. Nie będą kursować linie nr 13, 16, 43, natomiast na linii nr 36 nastąpi zmiana rozkładu jazdy na dni robocze i soboty, zaś linii tramwajowej 0 zostanie tymczasowo wydłużona trasa, która będzie przebiegać z pętli przy chorzowskim stadionie, przez katowickie rondo, aż do przystanku Chorzów Batory Zajezdnia. Zostaną uruchomione dwie linie autobusowej komunikacji zastępczej. Linia oznaczona jako T-13 będzie kursowała na trasie Siemianowice Plac Skargi – Katowice Mickiewicza, a linia T-16 w relacji Katowice Słoneczna Pętla – Katowice Mickiewicza. Obydwie z częstotliwością co 15 minut.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *