Tramwaj powstańczy do soboty

W dniach 14 – 24 sierpnia 2019 r. po miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kursuje tramwaj powstańczy upamiętniający 100-lecie I Powstania Śląskiego. Jest to wyjątkowy wagon kursujący jako linia nr 100, w którym na pasażerów czeka szereg atrakcji połączonych z nietypową lekcją historii.


Przypominamy, że tramwaj wyruszył w środę 14 sierpnia po godz. 17:00 z Mysłowic, gdzie 100 lat temu strajk w kopalni Mysłowice był przyczynkiem do wybuchu I Powstania Śląskiego, a zakończy podróż w sobotę 24 sierpnia, około godziny 16:30 przy pomniku Powstańca Śląskiego w Świętochłowicach – Lipinach, w 100. rocznicę zakończenia I Powstania Śląskiego.

Podczas podróży przeniesiemy się na Górny Śląsk lat 1919-1922, posłuchamy manifestu Wojciecha Korfantego, przyjrzymy się potyczce powstańczej, weźmiemy udział w kampanii plebiscytowej, przekroczymy granicę, zaśpiewamy „Już zachodzi czerwone słoneczko” oraz inne powstańcze i śląskie piosenki, skosztujemy śląskich maszketów. Każdy podróżujący otrzyma bilet do Niepodległej z kalendarium wydarzeń na Górnym Śląsku w latach 1919 -1922. Rozkład jazdy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *