W poniedziałek o weekendzie

Ten tydzień będzie nieco inny od wszystkich. To tydzień z tzw. długim weekendem. Miejscem największej  atrakcji szykowanej na te dni, dokładnie na czwartek, wydają się być Katowice. Nie oznacza to, że w pozostałym czasie za sprawą kolei nie można udać się na ciekawą wycieczkę. Miejsc atrakcyjnych u nas dostatek. Choć nie wszyscy tak uważają.


Ostatnio na jednym z ogólnopolskich portali spojrzeliśmy na pozycję – „15 Najbardziej Atrakcyjnych Tras Turystycznych w Polsce.” Okazało się, że według twórców tej listy żadna z atrakcji czy szlaków z naszego regionu nie znalazła się w owej piętnastce. Nie wnikamy czy to nieznajomość materii, czy inne przesłanki. Ale nie ma. Mamy tu jednak zdanie odmienne. Co więcej, tych miejsc jest aż nadto.

Często podróżujemy koleją w weekendy po naszym terytorium. Obojętnie, czy ma to miejsce zimą czy latem. Generalnie w sobotnie poranki nawet najbardziej pojemne pociągi gnają zapchane miłośnikami turystyki. Podobnie jest w niedzielne popołudnia w pociągach zmierzających do centrum regionu. Oczywiście, największą popularnością cieszy się południe województwa z Ustroniem, Wisłą, Żywcem, Milówką i Rajczą na czele. Na liniach S5 czy S6 rzadko kiedy można trafić na wolne miejsca. Nie będziemy tutaj wymieniać wszystkich atrakcji. do których można dotrzeć u nas koleją, bo zajęłoby to zbyt wiele miejsca, A pewno i tak byśmy coś pominęli. Może podpowiedzią, wskazówką pokazującą szczególnie te  mniej znane urokliwe rzeczy niech będzie fanpage „Śląskie. Moje miejsce”, prowadzony przez naszego redakcyjnego kolegę, Łukasza Bordo.

Kolejna taka okazja do takiego beztroskiego podróżowania nadarzy się już za kilka dni. „Weekend” rozpocznie się praktycznie już w środę i Koleje Śląskie już ogłosiły o rozszerzonych terminach funkcjonowania swoich ofert.  Dłużej będzie można podróżować na biletach Silesia Weekend oraz Śląskie dla Rodziny – Karta Dużej Rodziny. Pierwsza z ofert – Silesia Weekend – będzie ważna od godziny 18:00 w środę (14 sierpnia) do godziny 6:00 w poniedziałek (19 sierpnia). Natomiast z drugiej oferty, skierowanej do rodzin, będzie można korzystać od godziny 14:00 w środę (14 sierpnia) do godziny 24:00 w niedzielę (18 sierpnia). Warto też pamiętać, że dzięki ofercie Silesia Weekend można dojechać również do Czech. Nic, tylko wsiąść i jeździć…

 

 

4 komentarze

  1. Ja się pytam dlaczego nikt tutaj nie pomyśli o zakupie piętrowych pociągów? Na weekendy jak znalazł w góry a w tygodniu na Gliwice-Czestochowa.

  2. Ale ten co wyjedzie 15 nie bedzie musial kupowac biletu,bo w ten dzien oprocz relacji Bielsko Zakopane i do Bohumina wszystkie pociagi KŚ beda za free

  3. Szkoda, że nie wszyscy mieszkańcy województwa mogą skorzystać z tych promocji. Ci co mieszkają przy linii Kalety -Krzepice niestety są skazani na Przewozy Regionalne.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *