Nowe autobusy w Kędzierzynie-Koźlu

W zajezdni MZK Kędzierzyn-Koźle zaparkowały trzy nowe Solarisy. Świeżo zakupione autobusy wkrótce wyjadą w trasę. Pojazdy o numerach bocznych: 177, 178, 179 jeszcze w sierpniu wyjadą na ulicach miasta. Obsługiwać będą wszystkie linie. Nowe pojazdy to część większego projektu w modernizację komunikacji miejskiej.


Gmina za sprawą projektu pn. „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II”, zakupiła Cztery nowe, niskopodłogowe i klimatyzowane autobusy. Wcześniej do zajezdni przybyła hybryda od Volvo. Teraz tabor MZK zasiliły trzy autobusy od Solarisa, które spełniają najwyższą normę emisji spalin Euro 6. Dodatkowo w projekcie znalazło się miejsce na instalację na dziesięciu przystankach elektronicznych tablic, dzięki którym pasażerowie uzyskają bieżące informacje o dokładnym czasie przyjazdu i odjazdu autobusu. Umożliwią one także wyświetlanie innych przydatnych informacji i komunikatów. Część środków zostanie przeznaczona również na rozwój e-usług pozwalających m.in. na zakup biletów na przejazd przez internet. Wartość całej inwestycji to ponad 9,2 mln złotych, z czego wysokość dofinansowania wynosi blisko 4,4 mln złotych.

Kędzierzyn-Koźle nie jest sam, ponieważ partnerem projektu pn. „Poprawa jakości powietrza w subregionie kędzierzyńsko-strzeleckim – etap II” jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Strzelcach Opolskich, który otrzyma 15 autobusów różnej wielkości, a wartość tej części projektu to prawie 9,5 mln zł z czego dofinansowanie wyniesie prawie 4,5 mln zł.

Fot. UM Kędzierzyn-Koźle

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *