Nowy prezes Kolei Śląskich

W dniu 31 lipca Rada Nadzorcza Kolei Śląskich rozstrzygnęła konkurs na prezesa Zarządu Kolei Śląskich. Od 1 sierpnia stanowisko to piastuje pan Aleksander Drzewiecki.


Przed objęciem posady prezesa Zarządu Kolei Śląskich Aleksander Drzewiecki sprawował funkcję dyrektora Oddziału Terenowego Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach. W swoim dorobku zawodowym posiada również doświadczenie w pracy na stanowisku maszynisty pojazdów trakcyjnych, rewidenta taboru kolejowego oraz biegłego sądowego z zakresu transportu szynowego.

Z wykształcenia pan Aleksander Drzewiecki jest absolwentem studiów doktoranckich na Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz na Politechnice Śląskiej, ukończył również studia na Katedrze Transportu Szynowego Wydziału Transportu Politechniki Śląskiej. Jest autorem licznych ekspertyz, opracowań oraz publikacji naukowych i popularnonaukowych z dziedziny kolejnictwa. Prywatnie entuzjasta kolei od najmłodszych lat.

– Bardzo się cieszę z mianowania mnie na stanowisko prezesa Kolei Śląskich i czekających mnie z tego tytułu wyzwań. Wierzę, że wspólnie z całą załogą będziemy mogli dalej rozwijać transport kolejowy w regionie i sukcesywnie podnosić poziom świadczonych usług. Trzy główne obszary, na których chciałbym się skupić w mojej pracy to bezpieczeństwo, dalekowzroczność w rozwoju spółki i jakość świadczonych usług. Zachęcam przy tym już teraz, aby jak najczęściej korzystać z ekologicznego środka transportu jakim jest pociąg zamiast z transportu indywidualnego – powiedział nowy prezes KŚ.

Fot. Koleje Śląskie

4 komentarze

  1. Bezpieczeństwo to hasło które nie wróży dobrze, bo najbezpieczniej jest gdy ruch się nie odbywa. Przecież wypadki na drogach to nie problem kolei…

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *