Przebudowa linii tramwajowej

Od dzisiaj przez około 2 tygodnie potrwa przebudowa częstochowskiej linii tramwajowej przy estakadzie na Rakowie. Zamknięty dla ruchu będzie przejazd przez torowisko w kierunku Katowic. W związku z tym wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Inaczej pojadą też autobusy.


Od środowego poranka konsorcjum NDI, które prowadzi remont torowiska tramwajowego, zamknęła dla ruchu jezdnię (łącznicę) po zachodniej stronie Estakady na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z al. Pokoju.

Trasy objazdu dla tej fazy robót pokazuje w uproszczeniu mapka.

Kolor zielony, wskazuje trasy (w obu kierunkach) dla jadących do i z Wrzosowiska i Brzezin, a kolor czerwony wskazuje trasę (w jednym kierunku) dla jadących ze Śródmieścia na południe miasta.

Jezdnia al. Niepodległości, przed zajezdnią MPK pozostanie zamknięta dla ruchu kołowego na całej szerokości – jeszcze przez tydzień. Nadal będzie działał przystanek autobusów za tramwaj na wlocie al. Pokoju przed skrzyżowaniem z al. Wojska Polskiego.

W przebudowie są obecnie: aleja Pokoju i al. Niepodległości, a ponadto trwają budowy centrów przesiadkowych przy dworcach kolejowych: Głównym, Stradom i Raków. Tam też są przebudowywane ulice w pobliżu dworców.

Czasowe zmiany w organizacji ruchu powodują utrudnienia w ruchu i kolejki pojazdów w tej części miasta, zwłaszcza na ulicy Równoległej i w rejonie Estakady. W związku z remontem zmienione zostaną też trasy autobusów komunikacji publicznej.

Fot. MPK Częstochowa

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *