Utrudnienia w Zabrzu

Zawieszenie kursowania linii tramwajowej nr 5 oraz zmiany rozkładów jazdy tramwajów i tras autobusów – to rezultat rozpoczęcia kolejnego etapu inwestycji w infrastrukturę tramwajową na terenie Zabrza.


W związku z inwestycją prowadzoną wzdłuż ul. Powstańców Śląskich i Religi w Zabrzu, od soboty 6 lipca wprowadzane będą stopniowe zmiany w kursowaniu linii tramwajowej nr 5. Zawieszone zostało kursowanie tej linii, a jej zadania przejmie linia tramwajowa nr 30, kursująca ze zwiększoną częstotliwością w swojej stałej relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Biskupice pętla. Na odcinku od Biskupic do centrum Zabrza (Zabrze Goethego) uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza oznaczona jako T-5. Ponadto zostałą przygotowana infrastruktura tramwajowa do wznowienia kursowania linii tramwajowej nr 5 na skróconej trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Biskupice Pętla – Zabrze Stalmacha (stanowisko tymczasowe).

Dodatkowo, w związku z wyłączeniem z ruchu ulicy Karola Miarki, wprowadzone zostały trasy objazdowe dla linii autobusowych nr: 15, 81, 83, 86, 156, 270, 286, 617, 617N i 720.
Wprowadzono nowe rozkłady jazdy linii tramwajowej nr 5, która kursuje w skróconej relacji: Bytom pl. Sikorskiego – Zabrze Biskupice pętla – Zabrze Stalmacha (stanowisko tymczasowe). Od godziny 23:00 do 4:00 przejazdy z Bytomia do Zabrza realizowane są w systemie przesiadkowym, tj. z linii tramwajowej nr 5 na autobusową komunikację zastępczą T-5 (konieczność przesiadki na przystanku Zabrze Biskupice pętla).

W celu wprowadzenia tychże zmian nastąpią również modyfikacje rozkładów jazdy linii tramwajowych nr: 4, 9 i 11, polegające w głównej mierze na korektach na odcinku od przystanku Zabrze Lompy do centrum miasta.

One comment

  1. »Utrudnienia w Zabrzu powodem inwestycji«, czy może inwestycja w Zabrzu powodem utrudnień ?

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *