Milion pasażerów PKP Intercity relacji Przemyśl-Kijów

W sobotę 29 czerwca 2019 roku na pokładzie pociągu IC 715 PKP Intercity podróżującego pomiędzy Przemyślem a Kijowem swoją podróż odbył milionowy pasażer. Od momentu uruchomienia połączenia przez Lwów zainteresowanie tą destynacją nieustannie rośnie.


Regularne kursy międzynarodowego pociągu na trasie Przemyśl-Kijów-Przemyśl przez Lwów ruszyły pod koniec 2016 roku. Już od początku połączenie realizowane we współpracy PKP Intercity i Kolei Ukraińskich cieszyło się dużym zainteresowaniem podróżnych, w związku z czym już w sierpniu 2017 roku zdecydowano o uruchomieniu kolejnej pary pociągów tej relacji, zatrzymujących się dodatkowo w Winnicy, Tarnopolu i mieście Chmielnicki. W 2018 roku PKP Intercity przewiozło pomiędzy Polską i Ukrainą ponad 600 tys. pasażerów, co oznacza stały wzrost o ponad 250% rok do roku. W sobotę 29 czerwca 2019 roku w podróż realizowaną przez nowoczesne elektryczne zespoły trakcyjne Hyundai Rotem, za których zestawienie i obsługę odpowiada strona ukraińska, ruszył milionowy pasażer. Na pasażera, który zakupił milionowy bilet czekała niespodzianka przygotowana przez PKP Intercity, a na osoby podróżujące tego dnia koleją z Przemyśla słodki poczęstunek.

Realizacja połączenia na tej trasie jest rezultatem ustaleń z posiedzenia Komisji Infrastruktury w Krasiczynie w 2016 roku, w którym udział wzięli przedstawiciele strony ukraińskiej. – Milionowy pasażer przewieziony w ramach jednej relacji to dla nas powód do dumy. To potwierdza, że zapewniając komunikację kolejową między Przemyślem a Kijowem dokładnie trafiliśmy w potrzeby pasażerów – mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Fot. PKP Intercity

One comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *