Coraz większe zainteresowanie Fuksją

Ponad 21 tys. biletów dobowych zakupili w maju pasażerowie korzystający z uruchomionych przez Metropolię specjalnych linii autobusowych do Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice Airport w Pyrzowicach. Jest to wzrost o ok. 50% w porównaniu ze styczniem br.


Sprzedaż biletów autobusowych w maju wyniosła ok. 21,6 tys. biletów dobowych. Dla porównania w styczniu sprzedano ich ok. 14 tys. – Od początku uruchomienia linii obserwujemy wzrost zainteresowania pasażerów tą formą dojazdu na lotnisko – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii.

To pokazuje, że decyzja o uruchomieniu tego typu połączeń była naszą dobrą odpowiedzią na potrzeby podróżujących. Jest to dobra prognoza na wakacje, kiedy tradycyjnie najwięcej pasażerów korzysta z usług linii lotniczych. Chcemy zachęcić jak najwięcej osób do wyboru tej formy transportu. Właśnie na początku wakacji rozpoczęliśmy kampanią promującą nasze linie. Chcemy pokazać, że nasze autobusy na lotnisko łączą ze światem – dodaje.

Metropolitalne linie lotniskowe uruchomione w listopadzie ubiegłego roku łączą główne miasta należące do Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii z Katowice Airport w Pyrzowicach. Bezpośrednio do lotniska można dojechać z: Katowic, Gliwic, Zabrza, Bytomia, Piekar Śląskich, Sosnowca oraz z Będzina. Ponadto z Tychów uruchomiono linię AP4, która jest skomunikowana z AP3 na Pyrzowice.

Na specjalnych liniach na lotnisko obowiązują inne niż na zwykłych liniach bilety. Biletem podstawowym, uprawniającym do podróżowania liniami lotniskowymi jest bilet dobowy, który kosztuje 14 zł. W sprzedaży dostępne są także bilety 30- i 90-dniowe.

2 komentarze

 1. Powinien obowiązywać, ponieważ:
  „EKO BILET P/T/A uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów:
  a) wszystkimi liniami autobusowymi, tramwajowymi oraz trolejbusowymi
  komunikacji miejskiej organizowanej przez Zarząd Transportu
  Metropolitalnego w Katowicach (zwany dalej ZTM Katowice)”.

  A jak jest w praktyce, nie wiadomo. Nie ma w regulaminie wyłączenia linii lotniskowych

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *